Imieniny Kunegundy

👩 Kunegunda ♀️

Do najbliższych imienin Kunegundy zostały 233 dni, czyli 7 miesięcy i 21 dni.

Kunegunda obchodzi swoje imieniny najczęściej 3 marca (poniedziałek)

Pochodzenie imienia

Kunegunda to imię żeńskie pochodzenia germańskiego. Wywodzi się od słów kuni "(ktoś) ze szlachetnego rodu" oraz gund "walka", co dosłownie oznacza "walczącą dla swojego rodu".

Charakterystyka osób noszących imię Kunegunda

Kunegunda stawia na pierwszym miejscu dobre relacje z otoczeniem. Nie należy do konfliktowych osób, dlatego nie uczestniczy w żadnych podejrzanych sytuacjach. Lubi otaczać się gronem wiernych oraz lojalnych przyjaciół, bowiem ona sama wyróżnia się wyjątkową wiernością. Potrafi zadbać o potrzeby innych, więc to problemy otoczenia znajdują się w jej centrum zainteresowania. Nie marnuje życia na ulotne przyjemności, lecz każdą chwilę traktuje, jako okazję do zdobycia doświadczenia życiowego.

Kunegunda nie ocenia nikogo i nie próbuje narzucać własnego zdania. Do odmiennych poglądów podchodzi z dużą dozą tolerancji i dlatego darzona jest sporą sympatią. Jednak ona nie lubi przebywać w dużym gronie ludzi i zazwyczaj preferuje spotkania w kameralnym towarzystwie. Posiada wyjątkowe zdolności artystyczne i dlatego tak często poświęca się twórczym działaniom. Bywa, że uważana jest za lokalną artystkę, a jej twórczość jest doceniania prze krytyków sztuki.

Kunegunda nie należy do biernych osób, ale bierze los w swoje ręce. W każdej sytuacji zachowuje spokój i nic ani nikt nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi. W życiu kieruje się chłodną logiką i prawie każdą sytuacje poddaje analizie. Często posiada jasno określony plan działania, więc cóż, nie jest zbyt spontaniczna. Kunegunda może pochwalić się wyjątkowym zmysłem estetycznym. Lubi otaczać się pięknymi przedmiotami i chętnie kolekcjonuje dzieła sztuki. Czasami jej dom przypomina muzeum lub wystawę artystyczną, zwłaszcza, że dużą wagę przykłada do tworzenia pięknego otoczenia.

Kunegunda ceni sobie spokojne i dość rutynowe życie. Nie jest zwolenniczką szalonych przygód, lecz poszukuje odpoczynku w zaciszu czterech ścian lub na łonie przyrody. Chętnie ucieka od zgiełku miasta i dlatego każdą wolną chwilę spędza w otoczeniu natury.

W pracy zawodowej Kunegunda wyróżnia się sumiennością oraz pracowitością. Zawsze perfekcyjnie wywiązuje się ze swoich obowiązków i dlatego odnosi duże sukcesy. Jednak nie zmierza po przysłowiowych trupach i woli mieć czyste sumiennie niż wielkie bogactwa.

W miłości Kunegunda poszukuje zaradnego oraz cierpliwego mężczyzny. Nie jest zwolenniczką krótkotrwałych miłostek i woli czekać na prawdziwą miłość. Chętnie angażuje się w związek i cóż, należy do wiernych oraz lojalnych partnerek. Uwielbia dzieci, więc szybko decyduje się na założenie własnej rodzinki. I należy przyznać, że potrafi stworzyć dom pełen miłości oraz wyjątkowego ciepła, które ogrzewa serca domowników. Ale w takich sytuacjach, Kunegunda nie rezygnuje z kariery i potrafi rozgraniczyć sprawy zawodowe oraz domowe.

Patron imienia

Patronką imienia jest Święta Kunegunda, zakonnica. Kunegunda urodziła się ok. 978 roku Była córką Zygfryda, hrabiego Luksemburga. W wieku ok. 20 lat została poślubiona Henrykowi II, księciu Bawarii. Kunegunda fundowała liczne klasztory i opactwa, przyczyniła się do budowy katedry w Bamberdze. Po śmierci męża wstąpiła do ufundowanego przez siebie klasztoru benedyktynek w Kaufungen. Jako zakonnica służyła z oddaniem ludziom, zwłaszcza ubogim. Zmarła 3 marca 1033 roku. Zgodnie z jej życzeniem została pochowana obok męża w katedrze bamberskiej. Według legendy cesarzowa Kunegunda znakiem krzyża wstrzymała żywioł ognia w czasie nocnego pożaru sypialni, w której przebywała ze swoją dwórką. Jest patronką Luksemburga, diecezji Bamberg i Niemiec. W ikonografii Kunegunda Luksemburska występuje w stroju cesarskim, najczęściej z mężem św. Henrykiem. Przedstawiana jest w habicie zakonnym trzymając w ręku kościół.

Ciekawostki

Zdrobnieniem tego imienia na gruncie węgierskim jest Kinga, od którego powstało polskie imię Kinga.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.