Imieniny Laury

👩 Laura ♀️

Do najbliższych imienin Laury zostało 331 dni, czyli 10 miesięcy i 27 dni.

Laura obchodzi swoje imieniny najczęściej 17 czerwca (wtorek)

Pochodzenie imienia

Laura to imię pochodzące od łacińskiego słowa „laur” lub „warzyn”. Imię dosłownie oznacza 'uwieńczona wawrzynem'.

Charakterystyka osób noszących imię Laura

Laura to kobieta, która stawia na pierwszym miejscu rozwój osobisty. Dużą wagę przykłada do odpowiedniego wykształcenia, a nauka nie sprawia jej żadnego problemu. Uwielbia spędzać czas nad książkami i cóż, chętnie uczy się przez całe życie. Posiada wszechstronną wiedzę i często może pochwalić się informacjami z różnych dziedzin nauki. Często sprawia wrażenie chodzącej encyklopedii, a jej wiedza wzbudza powszechny podziw oraz szacunek. Jednak nie należy do zarozumiałych osób i tak naprawdę, to z nauki czerpie prawdziwą satysfakcję.
Laura nie jest zbyt rodzinna i dopiero w późniejszym wieku zaczyna odczuwać potrzebę założenia własnego gniazda rodzinnego. Młodość poświęca na naukę i robienie kariery, bowiem często skupia się na życiu zawodowym. Zna swoje możliwości, więc uważa, że najpierw należy osiągnąć duży sukces zawodowy. Potrafi rozwijać swoje umiejętności i chętnie realizuje nawet najtrudniejsze zadania. Laura wyróżnia się punktualnością oraz sumiennością. Zawsze perfekcyjnie spełnia swoje obowiązki, więc ma szansę na wspinanie się po kolejnych szczeblach kariery.
Laura nie spieszy się z zakładaniem swojej rodziny i raczej nie szuka miłości. Woli skupić się na praktycznych czynnościach i mimo namowom otoczenia, nie decyduje się na stabilizację życia uczuciowego. Często marzy o wielkich sukcesach i to one stanowią jej cel życiowy. Nie widzi siebie w roli matki i żony, dlatego ucieka przed wszelkimi poważnymi deklaracjami. Nie jest zwolenniczką związków na całe życie, więc zdarza się, że nawiązuje krótkotrwale relacje damsko-męskie.
Laura jest typem dominującej osoby i niechętnie poddaje się woli innych. Również w miłości chadza swoimi ścieżkami i raczej zazdrośnie strzeże swojego terytorium. Nie każdy mężczyzna ma szansę na zdobycie jej serca, bowiem ona dość powierzchownie traktuje wszelkie związki. I dopiero w późniejszym wieku zaczyna rozglądać się za odpowiednim kandydatem. Co ciekawe, Laura jest dobrą matką oraz żoną, która potrafi zadbać o potrzeby domowników.
W przypadku prawdziwej miłości, gotowa jest do ograniczenia dotychczasowych ambicji i skierowania swoich sił na nową drogą życiową. I również w domowych sprawach potrafi odnieść duże sukcesy. A dzięki swojemu doświadczeniu życiowemu oraz mądrości ma szansę na stworzenie ogniska domowego pełnego gorącej miłości.
Choć bywa postrzegana, jako wojująca feministka, to jednak potrafi pogodzić różne role życiowe. I tak spełnia się w życiu zawodowym jak i rodzinnym. Prawdziwą pasją Laury są podróże do dalekich krain, bowiem ona nigdy nie przywiązuje się do danego miejsca. Chętnie poznaje nowe kultury i nie zraża się dużymi odległościami lub trudami wędrówek. Nie jest zbyt mocno przywiązana do domu, ale często to wśród najbliższych odnajduje spokój duszy.

Patron imienia

Pierwszą patronką o tym imieniu jest Laura, męczennica z Kordoby. Według źródeł była początkowo mniszką w Cuteclara i około 856 roku została ksienią klasztoru. Zginęła męczeńską śmiercią poprzez zanurzenie w gorącej smole. Święta wspominana jest pod datą 19 października.

Ciekawostki

Imię to zdobyło największą popularność w czasach renesansu, gdy kwitła włoska poezja. Do dziś, w wielu miejscach imię to uważane jest za literackie. W Polsce, męskim odpowiednikiem tego imienia jest Wawrzyniec.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.