Imieniny Lecha

👨 Lech ♂️

Do najbliższych imienin Lecha zostało 170 dni, czyli 5 miesięcy i 17 dni.

Lech obchodzi swoje imieniny najczęściej 12 sierpnia (poniedziałek)

Pochodzenie imienia

Lech to legendarne imię przodka, zachowane w czeskiej kronice wierszowanej, w podaniu o Lechu i Czechu. Co ciekawe, to od tego imienia Wincenty Kadłubek wyprowadził etniczną nazwę Lechitów, inaczej Polaków.

Charakterystyka osób noszących imię Lech

Lech to mężczyzna o niezwykle wrażliwej duszy i wielkiej troskliwości wobec otaczającego go świata. Nie jest obojętny wobec nieszczęścia bliskich i obcych osób, dlatego tak chętnie angażuje się we wszelkie działania charytatywne. Znany jest z altruistycznych i filantropijnych postaw, które wzbudzają powszechny szacunek. Lech gotowy jest do wielkich poświęceń, a on sam sprawia wrażenie dobrego anioła. Nigdy nie odmawia udzielenia pomocy i nieraz rezygnuje z własnych potrzeb, aby pomóc potrzebującym. Nigdy nie oczekuje zapłaty za swoje dobre czyny i najczęściej ucieka od przyjmowania wszelkich dowodów wdzięczności. Lech sam nigdy nie oczekuje pomocy od innych i nieraz przejmuje się problemami najbliższych.
W pracy zawodowej, Lech wyróżnia się sumiennością oraz wytrwałością. Posiada łagodne usposobienie, które wzbudza sympatię, ale także może zostać wykorzystane przez ludzi bez skrupułów. Potrafi odnieść sukces, lecz do celu nie dąży za wszelką cenę. Wierzy, że istnieją większe wartości niż pieniądze oraz sława, tak więc na pierwszym stawia na rozwój osobisty. Nie przykłada większej wagi do spraw materialnych i nie zamartwia się problemami finansowymi. To mężczyzna, który potrafi docenić przyjaźń, miłość oraz bezinteresowne gesty. Wyjątkowo dba o przyjaciół i zawsze znajdzie chwile czasu dla najbliższych. Dlatego otoczony jest gronem wiernych i oddanych bliskich znajomych.
W życiu kieruje się uczuciami i to emocje mają głos pierwszeństwa. Ale także posiada nieprzeciętną inteligencję, która wzbudza powszechny podziw. Nie ogranicza się do jednej dziedziny wiedzy, lecz rozwija i pogłębia różne zainteresowania. To człowiek o niebanalnej osobowości, która przyciąga wiele wartościowych osób. Nie potrafi spędzać czasu bezczynnie, dlatego zawsze jest pochłonięty praktycznymi zajęciami. Nie marnuje życia, lecz każdą chwilę poświęca na zdobywanie tak cennego doświadczenia życiowego, które procentuje w przyszłości.
W miłości poszukuje partnerki, która zachwyci go swoim dobrym sercem oraz nieprzeciętną inteligencją. Lech wobec kobiet zachowuje się szarmancko i kulturalnie, tak więc nie może narzekać na brak zainteresowania. Lecz on czeka na miłość swojego życia i nie wdaje się w szalone romanse. A gdy pozna odpowiednią kobietę, to gotowy jest do wszelkich zobowiązań.

Ciekawostki

Imię Lech pojawiło się w dokumentach z XIV wieku. Według pewnej teorii, imię jest skróconym imieniem pochodnym od dwuczłonowego Lestsław - Lesław, utworzonym według wzoru: Stanisław: Sta-ch. W XIX wieku nastąpiło ożywienie imion słowiańskich i tak powstało imię Lechosław, będące onomastycznym neologizmem.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.