Imieniny Leonarda

👨 Leonard ♂️

Do najbliższych imienin Leonarda zostało 200 dni, czyli 6 miesięcy i 16 dni.

Leonard obchodzi swoje imieniny najczęściej 6 listopada (środa)

Pochodzenie imienia

Leonard to imię pochodzenia germańskiego, wywodzące się od słowa oznaczającego „silny jak lew”.

Charakterystyka osób noszących imię Leonard

Leonard to mężczyzna o sympatycznym oraz otwartym charakterze. Nie jest samolubny i chętnie dzieli się różnymi dobrami z potrzebującymi. To człowiek, o niezwykłym talencie krasomówczym i cóż, należy przyznać, że jest duszą towarzystwa. Uwielbia przebywać w dużym gronie znajomych, szczególnie, że w takich chwilach może błyszczeć swoimi uzdolnieniami oraz wdziękiem osobistym. Leonard lubi uczestniczyć we wszelkich dyskusjach, zwłaszcza, że jest wspaniałym rozmówcą. To także urodzony negocjator, który potrafi odnieść zwycięstwo w trakcie trudnych rozmów.

Leonard wzbudza powszechną sympatię i szacunek. Lubi otaczać się mądrymi osobami i może pochwalić się wpływowymi kontaktami. Jest również optymistą, który z radością wyczekuje przyszłości. Nie martwi się własnymi problemami, choć przejmuje się kłopotami najbliższych. Leonard należy do ekstrawertyków i chętnie spędza czas poza domem. Ale jeżeli już musi spędzić wieczór w czterech ścianach, to w takich sytuacjach zaprasza grono znajomych. Chętnie wybiera się w dalekie podróże i nie obawia się radykalnych zmian w swoim życiu. Często bierze los w swoje ręce i to on decyduje o swojej przyszłość. W życiu kieruje się emocjami i to one odgrywają pierwszą rolę.

W pracy zawodowej, Leonard okazuje się być sumiennym oraz odpowiedzialnym współpracownikiem. Doskonale łączy poczucie humoru z realizacją obowiązków, dlatego praca z nim okazuje się przyjemna oraz owocna. To człowiek nastawiony na osiągnięcie sukcesu, choć nie dąży do celu za wszelką cenę. Lubi zajmować stanowiska związane z kreatywnym oraz twórczym działaniem, więc spełnia się w artystycznej oraz społecznej pracy.

W miłości, może pochwalić się ogromnym powodzeniem u kobiet. W towarzystwie pań, roztacza nad nimi swój urok osobisty oraz zaraża wesołym nastrojem. Lubi zdobywać damskie serca i chętnie angażuje się w romanse. Ale gdy na swojej drodze spotka miłość swojego życia, to gotowy jest do zachowania pełnej wierności oraz lojalności wobec partnerki serca. Życie z nim okazuje się radosne oraz nieprzewidywalne, bowiem Leonard uwielbia pozytywnie zaskakiwać ukochaną.

Patron imienia

Patronem imienia jest Święty Leonard z Limoges, pustelnik. Leonard urodził się w Galii za panowania cesarza Anastazego (491-518) i pochodził ze znakomitej rodziny frankońskiej, zaprzyjaźnionej z królem Franków, Klodwikiem. Według podań, słynął z cudownych modlitw i przywracania do zdrowia. Zmarł 6 lsitopada i jego grób stał się szybko miejscem kultu. Ku jego czci wystawiono mnóstwo kościołów i kaplic. W czasie wypraw krzyżowych jego kult wzrósł jako patrona jeńców wojennych. W Polsce kult św. Leonarda w średniowieczu był szczególnie żywy i świadectwem tego są najstarsze kościoły, jak np. krypta św. Leonarda w katedrze wawelskiej.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się już w 1193 roku, w następujących formach: Lenart,Lenard, Leonhardus, Lenert, Lenhart i Lenhard. Od imienia tego pochodzą także nazwiska: Lenart, Lenert, Lenartowicz, Lenarczyk.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.