Imieniny Leonii

👩 Leonia ♀️

Do najbliższych imienin Leonii zostało 229 dni, czyli 7 miesięcy i 15 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Leonia obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 10 stycznia (piątek) i 3 maja (sobota).

Pochodzenie imienia

Leonia to imię żeńskie, pochodne od męskiego imienia Leon, oznaczającego ”lwa”.

Charakterystyka osób noszących imię Leonia

Leonia to kobieta, która stawia na pierwszym miejscu dobre relacje z najbliższymi. Z natury jest bardzo radosna i optymistycznie patrzy w przyszłość. Nie przejmuje się żadnymi problemami i cóż, traktowana jest jako lekkoduch. Jednak ona uważa, że nie należy zawracać sobie głowy czarnymi myślami i dlatego bywa, że nieraz potrzebuje pomocy ze strony bliskich.

Leonia nie ocenia nikogo powierzchownie. Często nawiązuje nowe znajomości, szczególnie, że przyciąga do siebie wiele wartościowych serc. Wyróżnia się mądrością oraz umiejętnością trafnego osadu. Potrafi wyciągnąć prawidłowe wnioski ze swoich błędów i choć często wpada w najróżniejsze problemy, to jednak zawsze potrafi siebie obronić.

Leonia uwielbia pomagać innym. Chętnie angażuje się w najróżniejsze społeczne akcje i to ona jest lokalną działaczką. Zazwyczaj Leonia motywuje innych do działania, bowiem jak mało, kto, to ona posiada wyjątkowy dar przekonywania. Bywa, że potrafi obronić swoje racje, nawet, gdy są błędne. Może pochwalić się dużym gronem znajomych, bowiem Leonia nie cierpi samotnego spędzania czasu.

W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Chętnie wykonuje swoje obowiązki, dlatego ma szansę na odniesienie dużego sukcesu. Bywa, że wspina się po szczeblach kariery, lecz nie zawsze osiąga wyznaczony sobie cel do zdobycia. Jednak nie przejmuje się porażkami, a dalej dąży do kolejnego celu. Leonia dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i dlatego dużo czasu poświęca na zdobywanie wiedzy oraz rozwijanie własnych zainteresowań.

W miłości poszukuje wesołego oraz zaradnego partnera. Nie lubi ciszy i stagnacji, dlatego tak chętnie przebywa w towarzystwie radosnych osób. Posiada żyłkę hazardzistki i dlatego często podejmuje ryzyko. Nie jest zwolenniczką stałego związku i zazwyczaj rzuca się w wir krótkich miłostek. Uwielbia romansować i dlatego prawie żaden mężczyzna nie jest w stanie zaciągnąć jej do ołtarza. Leonia lubi czuć wolność i cóż, nie jest zbyt wierna w uczuciach. Jednak emanuje tak silnym urokiem osobistym, że każdy jej grzech jest bardzo szybko wybaczany. Mężczyźni w jej towarzystwie tracą głowę, a ona potrafi wyjątkowo skutecznie wykorzystać swoje walory zewnętrzne.

Patron imienia

Patronką imienia jest Leonia, męczennica. Była jedną z młodych męczennic pochodzących z syryjskiej Palmiry: Eutropia, Leonia i Libia. Została wprowadzona do Martyrologium Rzymskiego przez Baroniusz i wspominana jest 15 czerwca.

Ciekawostki

Imię to rzadko występuje w Polsce. W województwie wielkopolskim znajduje się wieś o nazwie Leonia.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.