Imieniny Leontyny

👩 Leontyna ♀️

Do najbliższych imienin Leontyny zostały 272 dni, czyli 8 miesięcy i 29 dni.

Leontyna obchodzi swoje imieniny najczęściej 19 kwietnia (sobota)

Pochodzenie imienia

Imię to jest żeńskim odpowiednikiem imienia męskiego Leontyn. Imię to oznacza „lwa”.

Charakterystyka osób noszących imię Leontyna

Leontyna to kobieta, która lubi znajdować się w centrum zainteresowania otoczenia. Chętnie podkreśla swoją wyjątkowość i cóż, należy przyznać, że jest indywidualistką. Leontyna bywa dość apodyktyczna, zwłaszcza, że nadmiernie interesuje się sprawami otoczenia i narzuca innym swoje zdanie. Leontyna nie czeka z założonymi rękami na zmianę losu, lecz samodzielnie decyduje o wszystkim. Nie słucha się dobrych rad, bowiem wierzy w swoje racje. I nawet, gdy przekonuje się dotkliwie o swoich błędach, to nie potrafi się do tego przyznać.

Leontyna jest niezwykle pewna siebie. Nie zraża się żadnymi porażkami i odważnie dąży do celu. Choć niektórzy zarzucają jej bezwzględność, to jednak ona nie przejmuje się niepochlebnymi opiniami i dalej kieruje się w życiu określonymi zasadami. Często rywalizuje z innymi i raczej odnosi sukcesy. Ale cóż, nie zachowuje przy tym skromności i zazwyczaj przechwala się swoimi zaszczytami. Zdarza się, że patrzy na innych z góry i dlatego niektóre osoby darzą ją niechęcią. Jednak ona nie dba o relacje z innymi i nie zabiega o żadną przyjaźń. Sprawia wrażenie, że żadna bratnia dusza nie jest jej potrzebna, zwłaszcza, że często podkreśla swoją niezależność. Lubi samotność, więc tak naprawdę ucieka od wszelkich dużych spotkań towarzyskich.

Leontyna jest skoncentrowana na swoich działaniach. Nie zawsze bierze pod uwagę uczucia innych i dopiero, gdy spotka się z jawnymi pretensjami, to zaczyna zastanawiać się nad swoim zachowaniem. Również w pracy zawodowej dąży do osiągnięcia sukcesu i bywa, że zmierza po trupach. Dlatego zazwyczaj zajmuje stanowiska kierownicze lub związane z samodzielnym działaniem. Nic nie sprawia jej takiej przyjemności, jako osiągnięty cel, a im trudniejszy, tym lepszy.

W miłości Leontyna poszukuje ambitnego oraz zaradnego partnera. Choć młodość traktuje, jako okazję do zrobienia kariery i zdobywania szczytów, to jednak czasami marzy o mężczyźnie, przy którym mogłaby odpocząć. Często nawet w miłości próbuje rywalizować, zwłaszcza, że jest indywidualistką, która zawsze musi mieć ostatnie słowo. Dlatego na tym tle mogą wybuchać konflikty i cóż, życie z nią nie jest tak różowe jak się na początku wydaje. Dlatego tylko cierpliwy mężczyzna stworzy z nią udany związek.

Ciekawostki

Imię to dotarło do Polski pod wpływem zachodnim. Imię to częściej pojawiało się w formie męskiej niż żeńskiej.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.