Imieniny Leopolda

👨 Leopold ♂️

Do najbliższych imienin Leopolda zostało 256 dni, czyli 8 miesięcy i 11 dni.

Leopold obchodzi swoje imieniny najczęściej 15 listopada (piątek)

Pochodzenie imienia

Leopold to imię pochodzenia germańskiego, wywodzące się od słowa oznaczającego „lud”.

Charakterystyka osób noszących imię Leopold

Leopold to mężczyzna o niezwykle skomplikowanym charakterze i trudnej osobowości. Nie lubi przyznawać się do błędów i odpowiedzialnością za swoje pomyłki obarcza innych. Bywa przesadnie ambitny, szczególnie w sferze zawodowej i każdą porażkę traktuje, jako osobistą klęskę. Nie potrafi poradzić sobie z niepowodzeniami, bowiem tak naprawdę boryka się z wieloma kompleksami. Dlatego tak przejmuje się opinią innych i niestety, ale nie potrafi wyciągnąć wniosków z krytyki otoczenia. Zazwyczaj Leopold ukrywa swoje słabe strony i sprawia wrażenie pewnego siebie mężczyzny. Lubi imponować znajomych i cóż, często może koloryzować swoje opowieści o sukcesach. Jednak należy przyznać, że potrafi odnieść liczne zwycięstwa.

Ale nie należy odmówić Leopoldowi pracowitości, bowiem potrafi w pełni zaangażować się w każde działanie. Interesuje się lokalnymi sprawami i to on okazuje się być społecznym działaczem. W pracy zawodowej, uwielbia zajmować kierownicze stanowiska i należy przyznać, że spełnia się w roli lidera. Leopold wyróżnia się charyzmą oraz urokiem osobistym, tak więc potrafi porwać ze sobą tłum. Jednakże musi panować nad swoimi wadami, gdyż to one mogą popsuć każdy najmisterniejszy plan.

Jednak w życiu osobistym, może nie wywiązywać się z określonych ról. Nie lubi podporządkowywać się nikomu i niechętnie wykonuje obowiązki domowe. Nie cierpi, gdy ktoś ogranicza jego wolność, tak, więc, każda próba narzucenia jemu woli kończy się porażką lub buntowniczą postawą. Również w życiu miłosnym, Leopold ucieka od zaangażowania się w związek. Obawia się, że straci swoją upragnioną wolność i będzie musiał porzucić dotychczasowy styl życia. Lubi przebywać w damskim towarzystwie i chętnie korzysta ze swojego uroku osobistego. I dopiero w późniejszym wieku, postanawia ustabilizować swoje życie miłosne. A w takiej sytuacji, gotowy jest do porzucenia swojego stylu życia. Leopold okazuje się być doskonałym ojcem oraz wiernym mężem. Lubi zajmować się dziećmi i chętnie angażuje się w ich wychowanie. A także potrafi zaspokoić każdą potrzebę partnerki, tak, więc na tym etapie życia, jego związek okazuje się szczęśliwy oraz spełniony.

Patron imienia

Patronem imienia jest Święty Leopold III. Patron urodził się około 1075 roku w Gars w Austrii. Był synem margrabiego Leopolda II Bamberga, zwanego Pięknym, i jego żony Idy. W 1095 roku objął panowanie w Austrii. Patron zmarł w czasie polowania 15 listopada 1136 roku. Został pochowany w krypcie kościoła w Klosterneuburg. W 1485 roku Innocenty VIII dokonał jego formalnej kanonizacji, a w 1663 roku cesarz Leopold I ogłosił go patronem Austrii. W ikonografii przedstawiano go najczęściej w koronie władcy z kościołem w ręku, a często także z koszem chleba, symbolizującym miłosierdzie.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się w 1265 roku, w nastęujących formach: Lupold (1265), Lupuld (1273), Leupold (1339), Lipold (1306), Leupuld (1369), Lipołt (1444) i jako nazwisko Libelt (1459).

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.