Imieniny Liliany

👩 Liliana ♀️

Do najbliższych imienin Liliany zostało 101 dni, czyli 3 miesiące i 9 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Liliana obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 4 września (środa) i 14 lutego (piątek).

Pochodzenie imienia

Lilianna to imię pochodzenia łacińskiego, które powstało od słowa „lilium” czyli lilia.

Charakterystyka osób noszących imię Liliana

Lilianna to kobieta, która emanuje subtelnym oraz delikatnym urokiem. Często sprawia wrażenie wielkiej romantyczki, która wciąż buja w obłokach. Nie jest przesadnie towarzyska, zwłaszcza, że ceni sobie spokój oraz harmonię. Nie cierpi zgiełku miasta i często podróżuje na łono natury. Lilianna lubi otaczać się pięknymi przedmiotami, które świadczą o jej wyrafinowanym guście. Z natury jest opanowania i często nic ani nikt nie jest stanie wyprowadzić jej z równowagi.
Lilianna stawia na pierwszym miejscu dobre relacje z otoczeniem. Choć nie jest zbytnio towarzyska, to jednak nie cierpi wszelkich konfliktów. Bywa, że nie potrafi bronić swoich racji i często ponosi dotkliwe klęski. Nie lubi opowiadać o sobie i raczej skrywa w sobie wiele tajemnic. Często nawet najbliższe osoby nie znają jej prawdziwej natury, a ona sama nie ma ochoty na dzielenie się swoimi marzeniami. Niektórzy próbują się do niej zbliżyć, lecz ona każdego traktuje z pewnym dystansem. I dopiero po dłuższym czasie decyduje się na nawiązanie kolejnej przyjaźni. Lilianna potrafi zadbać o przyjaciół, więc jej relacje trwają zazwyczaj przez całe życie. Jest wierną oraz lojalną przyjaciółką, którą można obdarzyć najgłębszym zaufaniem.
W pracy zawodowej, Lilianna wyróżnia się pracowitością oraz sumiennością. Choć bywa dość roztargniona, to jednak wywiązuje się ze wszelkich obowiązków. Ma wyjątkowy talent artystyczny, dlatego chętnie zajmuje stanowiska związane z kreatywnym działaniem. Nie przykłada większej wagi do wysokich zarobków, ale nie może narzekać na brak pieniędzy. Ma wyjątkowe szczęście i cóż, fortuna jej sprzyja. Jednak nie lubi współpracować z innymi i często poszukuje pracy, która gwarantuje samodzielne działanie. Ucieka od monotonnych czynności i woli wykonywać obowiązki związane z twórczymi pomysłami.
Lilianna zwraca szczególną uwagę na życie wewnętrzne. Często kieruje się wysoko rozwiniętą intuicją i dlatego głos serca znajduje się na pierwszym miejscu. Choć niektórzy zarzucają jej nadmierną wrażliwość, to jednak ona nie przejmuje się niepochlebnymi opiniami i dalej słucha wewnętrznego głosu. A dzięki intuicji potrafi przejrzeć każde intencje i dlatego nie zdarza się, aby padała ofiarą nieuczciwego postępowania.
Również w miłości zdaje się na swoją intuicję. Nie jest zwolenniczką szalonych romansów, lecz czeka na wymarzonego księcia z bajki. Dość krytycznie podchodzi do relacji damsko-męskich i zazwyczaj ucieka od towarzystwa mężczyzn. Woli zdać się na los niż przejmować inicjatywę, więc czeka aż na jej drodze życia pojawi się idealny wybranek. W tej dziedzinie życia jest niepoprawną romantyczką, która marzy o miłości prosto z powieści. A gdy pozna odpowiedniego mężczyznę, to gotowa jest do wielkich poświęceń i często szybko decyduje się na stabilizację swojego życia miłosnego. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek oparty na wzajemnej miłości oraz szacunku.

Patron imienia

Patronką imienia jest Święta Liliosa z Kordoby. Żyła w IX wieku i zmarła w 852 roku. Według źródeł, mieszkała wraz z mężem w emiracie Kordoby. Oboje wraz z innymi chrześcijanami zaprotestowali hańbiącemu traktowaniu jednego ze współwiernych. Wszscy zostali aresztowani i ścięci na rynku miasta.

Ciekawostki

Imię to wywodzi się od kwiatu lilii, uchodzącym w starożytnym Rzymie za symbol nadziei, zaś w chrześcijaństwie oznaczało niewinność i czystość.

Odpowiedniki w językach obcych

Lily, Lili, Lillie, Lilly (en)

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.