Imieniny Liwii

👩 Liwia ♀️

Do najbliższych imienin Liwii zostało 119 dni, czyli 3 miesiące i 27 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Liwia obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 14 października (poniedziałek) i 13 listopada (środa).

Pochodzenie imienia

Liwia to imię żeńskie powstałe w starożytnym Rzymie. Imię to pierwotnie oznaczało "należąca do rodu Liwiuszów".

Charakterystyka osób noszących imię Liwia

Liwia to kobieta, która sprawia wrażenie, że chowa w sobie wiele tajemnic. Nigdy nie należy do wylewnych osób i woli spędzać czas w samotności. Nie może pochwalić się dużym gronem znajomych i zazwyczaj posiada kilkoro wiernych przyjaciół. Nie zabiega o niczyją sympatię i znana jest z dystansu wobec nieznajomych. Jest domatorką, która unika wielkich spotkań towarzyskich i woli spędzić wolną chwilę w zaciszu czterech ścian.

Liwia dobiera wybrednie sobie towarzystwo. Nie zadaje się z osobami płytkimi i raczej przez to nie jest darzona wielką sympatią. Jest przy tym mądra i ambitna, więc jej sukcesy wywołują zawiść wśród leniwych osób. Liwia ciężko pracuje na swój sukces i nie poddaje się w przypadku porażek życiowych. Każdą klęskę traktuje, jako dodatkowy bodziec do działania i cóż, potrafi innych zmotywować do wzmożonej aktywności. Jednak Liwia posiada wiele kompleksów, które przeszkadzają jej w życiu. Bywa, że rezygnuje z obranej drogi lub porównuje się do innych kobiet, które nawet jej nie dorównują. Liwia potrzebuje wsparcia ze strony otoczenia i dlatego nieraz spędza czas w gronie najbliższych osób. Liwia uwielbia pomagać innym i chętnie niesie bezinteresowną pomoc potrzebującym. Odznacza się empatią oraz altruizmem, który wzbudza powszechny podziw otoczenia. Liwia nieraz przypomina dobrego anioła, wspierającego dobrym słowem lub czynem.

Liwia posiada dobrze rozwiniętą intuicję, dzięki której potrafi trafnie ocenić ludzki charakter. Dobrze wybiera sobie przyjaciół i raczej nie pada ofiara oszustwa lub manipulacji. Liwia jest bardzo pracowita i dlatego ma szansę na odniesienie dużego sukcesu. Wyróżnia się kreatywnymi pomysłami, które pomagają jej w rozwiązywaniu problemów. Zawsze odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu, więc nie może narzekać na życie pełne problemów.

W miłości Liwia poszukuje partnera o dobrym sercu i szlachetnym charakterze. Nie jest zwolenniczką krótkich miłostek, ale marzy o wielkiej miłości. Jest wierną oraz lojalną partnerką, która potrafi stworzyć związek oparty na miłości oraz szacunku. Dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu, dlatego jej dom emanuje wyjątkowym ciepłem. Potrafi pogodzić ze sobą każdą dziedzinę życia, więc nie ma poczucia, że zaniedbuję pewne ważne potrzeby lub sprawy najbliższych.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w czasach późniejszych. Ale imię to jest znane już ze starożytnego Ryzmu, jako imię Livii Drusilli, żony cezara Augusta.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.