Imieniny Ludwiki

👩 Ludwika ♀️

Do najbliższych imienin Ludwiki zostały 292 dni, czyli 9 miesięcy i 17 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Ludwika obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 31 stycznia (piątek) i 15 marca (sobota).

Pochodzenie imienia

Imię to jest żeńskim odpowiednikiem imienia Ludwik, które oznacza "głośny", "sławny".

Charakterystyka osób noszących imię Ludwika

Ludwika to kobieta, która wyróżnia się opanowaniem oraz spokojem. Nie jest typową buntowniczką, lecz żyje według określonych zasad. Nie ma skłonności do indywidualizmu i woli podążać za tłumem niż przecierać nowe drogi. Ludwika posiada dużą mądrość oraz wszechstronne doświadczenie życiowe. Chętnie spędza czas na zdobywaniu wiedzy, dlatego może pochwalić się wszechstronnymi horyzontami myślowymi. Często zaskakuje otoczenie swoimi zainteresowaniami i bywa, że jest traktowana, jako chodząca encyklopedia.
Ludwika sprawia wrażenie, że nic ani nikt nie jest w stanie wyprowadzić jej z równowagi. Często uważa, że emocje są złym doradcą i dlatego kieruje się w życiu chłodną logiką. Każdą decyzję poddaje wnikliwej analizie, więc nie należy do zbyt spontanicznych osób.
Ludwika wierzy w swoje możliwości i wie, że może wiele osiągnąć. Chętnie zajmuje stanowiska związane z rozwojem osobistym i dlatego można śmiało stwierdzić, że ma szansę na odniesienie sukcesów w naukowej pracy. To kobieta, która wyróżnia się odpowiednimi manierami oraz wysoką kulturą osobistą. Również chętnie pomaga innym i nie oczekuje za to żadnego podziękowania. Zawsze działa z dobroci serca i raczej nie szuka poklasku. Jednak jej postawa wzbudza powszechny szacunek i często stawiana jest jako autorytet do naśladowania.
Ludwika lubi spędzać czas w towarzystwie znajomych. Chętnie otacza się gronem bliskich znajomych i cóż, szczególnie dba o relacje z otoczeniem. Niestety, ale nie zawsze potrafi bronić swojego zdania i bywa, że rezygnuje z walki o własne dobro. I w takich sytuacjach poddaje się woli innych i nie zawsze czuje się z tego powodu szczęśliwa.
Ludwika ma zamiłowania artystyczne, które świadczą o jej wyrafinowanym guście. Chętnie angażuje się w twórcze działania i dlatego postrzegana jest jako lokalna artystka. Należy przyznać, że ma dobry gust i zazwyczaj dużą wagę przykłada do odpowiedniego porządku. Nie cierpi chaosu w żadnej dziedzinie życia i dlatego nie jest zwolenniczką wszelkich zmian. Każdą nowość traktuje z dużą podejrzliwością i musi minąć dużo czasu, zanim zdecyduje się na reorganizację swojego życia.
W miłości stawia na poważne związki. Choć nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony mężczyzn, to jednak woli zaangażować swoje siły na budowanie trwałego związku. Ludwika wierzy w miłość od pierwszego spojrzenia, ale nie przejmuje większych inicjatyw. Uważa, że według dawnych manier, to mężczyzna powinien starać się o kobietę. Tak, więc woli czekać, niż działać. A nie zawsze taka postawa przynosi pozytywne konsekwencje. Ale gdy spotka miłość swojego życia, to decyduje się na pełne zaangażowania się w związek.

Patron imienia

Patronką imienia jest Święta Ludwika de Marillac, zakonnica. Ludwika urodziła się w Paryżu 12 sierpnia 1591 roku. 5 lutego 1613 roku wyszła za Antoniego Le Gras, sekretarza królowej Anny Medycejskiej. To ona objęłą swoją opieką zakon "Sióstr Miłosierdzia", zwany popularnie szarytkami. Ludwika zmarła 15 marca 1660 roku w wieku 69 lat. Została beatyfikowana przez papieża Benedykta XV w 1920 roku, zaś kanonizowana w 1934 roku. Święta jest patronką służby socjalnej. Jej relikwie spoczywają w kaplicy domu macierzystego Sióstr Miłosierdzia w Paryżu.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w późnym średniowieczu, a dokładnie w 1476 roku w formie Łodwiga. Co ciekawe, imię to zdobyło większą popularność w czasach króla Władysława IV, gdy ten ożenił się z Marią Ludwiką Gonzaga, księżniczką mantuańską.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.