Imieniny Luizy

👩 Luiza ♀️

Do najbliższych imienin Luizy zostało 258 dni, czyli 8 miesięcy i 14 dni.

Luiza obchodzi swoje imieniny najczęściej 25 sierpnia (niedziela)

Pochodzenie imienia

Imię zostało utworzone od imienia Louis czyli polskiego imienia Ludwik. Imię oznacza „sławną wojowniczkę”.

Charakterystyka osób noszących imię Luiza

Luiza to kobieta o niezwykle skomplikowanym charakterze. Często miewa wahania nastroju i bywa, że pod wpływem chwili wpada w melancholię lub histerię. Luiza nie należy do konfliktowych osób, lecz potrafi walczyć o swoje dobro. Jest przy tym bardzo uparta i gdy zależy jej na sukcesie, to postanawia odważnie walczyć do samego końca. Niestety, ale nie zawsze potrafi opanować własnych emocji i bywa, że działa pod wpływem chwili. Nie zastanawia się nad własnymi konsekwencjami i zdarza się, że nie zawsze podejmuje odpowiednie decyzje.

Luiza lubi otaczać się mądrymi i cierpliwymi osobami. Nie każdy jest w stanie znieść jej humorów, więc dopiero pod wpływem bliskich przyjaciół zaczyna walczyć ze swoimi wadami. Luiza nie wierzy w tkwiące w niej możliwości i bywa, że szybko traci zapał. Nawet w przypadku porażki nie potrafi podnieść się i wyciągnąć odpowiednich wniosków.
Luiza uwielbia pomagać innym. Chętnie angażuje się we wszelkie społeczne akcje i zawsze wszystkich otacza głęboką troską. Lubi zajmować się otoczeniem i bywa, że poświęca się dla innych. Niestety, ale może zaniedbywać swoje potrzeby, szczególnie, że problemy innych stawia na pierwszym miejscu. Często inni zarzucają jej zbytnią łatwowierność, bowiem nie zwraca uwagi na intencje otoczenia i bywa, że może paść ofiarą manipulacji.

Luzia jest bardzo pamiętliwa i szybko nie wybacza. Ciężko jest odzyskać jej zaufanie, zwłaszcza, że jest bardzo wrażliwa i przejmuje się wszelkimi krytycznymi uwagami bądź krzywdzącym zachowaniem. Jest przy tym wielką romantyczką i cóż, wierzy, że spotka na swojej drodze księcia na białym koniu. Niestety, ale jak to w życiu bywa, nie zawsze spełniają się najskrytsze marzenia. Mężczyzn traktuje, jako przyjaciół i zazwyczaj nie zwraca uwagi na zaloty ze strony panów. Uważa, że przeznaczony jest jej wybrany mężczyzna, więc nie ma zamiaru tracić czasu na krótkotrwałe romanse.

W pracy zawodowej, Luiza wyróżnia się pracowitością. Choć nie zawsze wywiązuje się ze swoich obowiązków, to jednak należy do ambitnych osób. Lubi wspinać się po szczeblach kariery, lecz w przypadku nieprzychylnej sytuacji, zaczyna tracić wiarę w swoje możliwości i bywa, że rezygnuje przed samym zdobyciem celu.

Patron imienia

Patronką imienia jest Luiza Piccarreta, włoska Służebnica Boża Kościoła katolickiego. W 1881 roku, przebywając wraz z rodziną na farmie, doznała objawienia Jezusa Chrystusa. W 1883 roku, gdy miała 18 lat została przyjęta do trzeciego zakonu Dominikańskiego. Po śmierci jej proces beatyfikacyjny rozpoczął się w dniu 20 listopada 1994 roku.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się Polsce w XV wieku, jednak w początkowej formie jako Ludwika. Popularność tego imienia wzrosła w czasach króla Władysława IV, którego żoną była Maria Ludwika Gonzaga, księżniczka mantuańska.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.