Imieniny Magdy

👩 Magda ♀️

Imieniny Magdy były 2 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Magda obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 22 lipca (poniedziałek), 25 maja (niedziela) i 29 maja (czwartek).

Pochodzenie imienia

Magda to imię pochodzenia hebrajskiego. Powstało od imienia Magdalena i dziś funkcjonuje, jako samodzielne imię.

Charakterystyka osób noszących imię Magda

Magda to kobieta, która wyróżnia się sumiennością oraz wielką odpowiedzialnością. Bywa, że uważa siebie za prawdziwy cud świata i chętnie przebywa w centrum zainteresowania. Uwielbia skupiać na swojej postaci uwagę otoczenia i nie chętnie znajduje się w cieniu innych. Zwraca szczególną uwagę na opinię na swój temat, więc długo przeżywa każdą krytykę. Nie potrafi szybko wybaczać i dlatego długo nosi w sercu urazę do danej osoby.
Magda ma tendencję do sprawowania władzy nad innymi. Uwielbia narzucać innym swoje zdanie i dlatego nie przejmuje się uczuciami otoczenia. Choć ma wrodzone predyspozycje do przewodniczenia, to jednak nie potrafi mądrze wykorzystać władzy i bywa, że ma dość autorytarne zapędy. Często marzy o bogactwie i sławie, więc zazwyczaj nie jest zadowolona ze swojego życia.
Magda jest wyjątkowo łasa na miłe słówka i chętnie zaprzyjaźnia się z osobami, które prawią jej komplementy lub obdarowują ją drobnymi upominkami. Nie potrafi odróżnić szczerych uczuć od manipulacji, więc często pada ofiarą wykorzystania jej serca. I dopiero, gdy boleśnie przekona się o prawdziwych intencjach drugiej osoby, to zaczyna zwracać większą uwagę na relacje z innymi.
W pracy zawodowej, Magda wyróżnia się ogromną pracowitością. Lubi wspinać się po szczeblach władzy i często dąży do osiągnięcia jak największego sukcesu. Należy przyznać, że jest urodzoną dyplomatką, która potrafi rozwiązać każdy problem. I dopiero, gdy osiągnie wyznaczony cel, odczuwa spełnienie i zadowolenie.
Czas wolny uwielbia spędzać poza miastem i to na łonie natury poszukuje odpoczynku od nadmiernego hałasu. Często wyrusza w samotne podróże i to wśród nieznanych krain odnajduje równowagę duchową.
W miłości, Magda poszukuje mężczyzny zaradnego oraz odpowiedzialnego. Nad szalone uczucia stawia wygodne życie, więc od potencjalnego partnera wymaga zasobnego konta. Nie cierpi przejmować się problemami finansowymi, więc chętnie poszukuje majętnego mężczyzny. Poza tym, uwielbia znajdować się w męskim gronie, bowiem świadoma jest swojej kobiecości. Lubi wykorzystywać swoją urodę do zdobycia celu i cóż, bywa traktowana, jako współczesna femme fatale, szczególnie, że mężczyźni szybko tracą w jej obecności głowę. Nie jest zwolenniczką szybkiej stabilizacji uczuciowej i zawsze ucieka od składania wielkich obietnic. I nawet, gdy na swojej drodze spotka mężczyznę ze snów, to jednak nie jest gotowa na porzucenie swojego dotychczasowego stylu życia i stworzenia własnego gniazdka rodzinnego.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w czasach średniowiecza w następujących formach: Magdalena (1264), Magdalana (1391), Magdalina (1448), Madalena, Magdalenka, Macha. Co ciekawe, dawnej imię to nadawano nieślubnym córkom.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.