Imieniny Mai

👩 Maja ♀️

Do najbliższych imienin Mai zostało 55 dni, czyli 1 miesiąc i 24 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Maja obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 12 września (czwartek), 9 kwietnia (środa) i 1 maja (czwartek).

Pochodzenie imienia

Imię Maja jest pochodzenia greckiego lub rzymskiego, wywodzące się od imienia nimfy, matki Hermesa lub od rzymskiej bogini przyrody, której imieniem nazwano miesiąc maj.

Charakterystyka osób noszących imię Maja

Maje wyróżniają się ogromną subtelnością, zmysłowością oraz wrażliwością. To spokojne dusze, które wyjątkowo łatwo zranić, lecz one nie chowają długo urazy i wolą wybaczać, niż rozdrapywać dawne rany. Maje to odpowiedzialne osoby, zawsze systematyczne i sumienne. Kobiety o tym imieniu nie odkładają niczego na później, lecz zawsze dążą do szybkiego wykonania zadania. Dlatego w pracy zawodowej, Maje odnoszą liczne sukcesy, które mogą stać się przyczyną zawiści u niektórych osób.
Maje należą do sympatycznych kobiet i słynną z umiejętności dyplomatycznych. Nie popadają w konflikty i zawsze znajdują wspólny język ze współpracownikami. A dzięki dobrze rozwiniętej intuicji oraz wysokiej kulturze wzbudzają powszechny podziw i szacunek. Maje to lojalne towarzyszki życia i wierne przyjaciółki o niezwykle bogatej osobowości. To kobiety odznaczające się nieodpartym urokiem oraz aurą tajemnicy, która przyciąga wielu mężczyzn. Maje emanują naturalnym wdziękiem, zjednującym sobie otoczenie. Cenią przyjaźń oraz miłość, więc najbliżsi nie mogą narzekać na zaniedbywanie ich osoby.
Maje uwielbiają spędzać czas w gronie rodziny lub przyjaciół. Zawsze znajdą chwilę czasu na spotkanie i zazwyczaj gotowe są do wszelkich poświęceń. Na pierwszym miejscu stawiają dobro najbliższych i nieraz rezygnują z własnych potrzeb, w celu zapewnienia szczęścia rodzinie lub przyjaciołom.
Maje słyną ze swojej urody i kokietowania mężczyzn. Nie potrafią się z panami przyjaźnić i wolą czuć się pożądane oraz podziwianie. To kobiety, które znają swoje atrybuty i zawsze podkreślają zmysłową kobiecość. Ale mimo spokoju ducha, nie pozwolą żadnemu mężczyźnie na dominacje i wolą czuć się niezależne. Jednak gdy spotkają miłość swojego życia, to potrafią pogodzić rolę żon, matek i licznych awansów zawodowych. Maje umiejętnie łączą życie rodzinne z zawodowym i nigdy nie przynoszą pracy do domu, bowiem uważają, że najważniejszy jest czas spędzony z najbliższymi, nawet kosztem niedokończonego zadania. Dlatego jej rodzina zawsze może liczyć na troskę oraz miłość tych kobiet.

Patron imienia

W hagiograficznych źródłach nie występuje żadna święta i błogosławiona o tym imieniu. Niektórzy nawiązują do pogańskich korzeni i podają rzymską boginię Maje jako patronkę kobiet, fryzjerów, młodzieży i studentów.

Ciekawostki

Często stosuje się to imię jako zdrobnienie od imienia Maria. Dodatkowo używane są imiona arabskie (Maya) o identycznym brzmieniu i tak samym zapisie.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.