Imieniny Manfreda

👨 Manfred ♂️

Do najbliższych imienin Manfreda zostało 150 dni, czyli 4 miesiące i 28 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Manfred obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 27 października (niedziela) i 28 stycznia (wtorek).

Pochodzenie imienia

Manfred to imię pochodzenia germańskiego. Imię wywodzi się od słów z języka staro-wysoko-niemieckiego man - „człowiek” i frid – „opieka, pokój. Imię dosłowanie oznacza osobę „zapewniającą pokój i ochronę”.

Charakterystyka osób noszących imię Manfred

Manfred to mężczyzna, który przez całe życie dba o doskonałe relacje z rodziną. Już od wczesnych lat wyróżnia się troskliwością i często opiekuje się najbliższymi. Manfred jest bardzo rodzinny i cóż, należy przyznać, że nie chętnie opuszcza dom. Jest typowym domatorem, który w domu nie tylko odpoczywa, ale również spędza większość swojego życia. Nie cierpi dalekich podróży i nie jest zwolennikiem ekscytujących przygód. Woli wieść ustabilizowane życie, bez większych niespodzianek. Ale choć dom traktuje, jako ostoję bezpieczeństwa, to nie jest samotnikiem.

Manfred lubi otaczać się gronem bliskich znajomych, z którymi potrafi spędzić całe życie. Również dba wyjątkowo o przyjaźń i tak często okazuje się, że jest wiernym oraz lojalnym przyjacielem. Manfred chętnie oferuje swoją pomocną dłoń i znany jest z wielu charytatywnych działań. Uwielbia pomagać innym i tak naprawdę, to w niesieniu pomocy widzi swój sens życia. Jednak nie jest zbyt otwarty na nowe znajomości i zdarza się, że nieznajomych traktuje z dawką nieufności. I musi minąć dużo czasu zanim zdecyduje się na zawarcie nowej przyjaźni.

W pracy zawodowej, Manfred wyróżnia się nieszablonowymi pomysłami oraz wyjątkową kreatywnością. Często posiada artystyczną duszę i lubi spełniać się w twórczych działaniach. To człowiek, który doskonale łączy swoje pasje z pracą zawodową i nie zdarza się, aby narzekał na swój los. Również młodość traktuje jako okazję do zdobycia doświadczenia i pogłębienia wiedzy. Nie jest typowym imprezowiczem i zamiast dużych spotkań towarzyskich, woli spędzać czas nad ulubionymi książkami. To człowiek pełen pasji do życia, który każdą chwilę wykorzystuje z mądrością.

W życiu miłosnym, Manfred poszukuje kobiety o spokojnym oraz cichym charakterze. Nie jest zwolennikiem krótkich miłostek, lecz wierzy w prawdziwą miłość na całe życie. A gdy spotka swoją wybrankę serca, to gotowy jest do wszelkich poświęceń. Dobro rodziny stawia zawsze na pierwszym miejscu, więc jego dom zazwyczaj emanuje wyjątkowym ciepłem oraz wzajemną miłością. Nie ucieka od obowiązków domowych, lecz angażuje się w życie rodzinne, tworząc szczególnie więzi między najbliższymi.

Patron imienia

Patronem imienia jest św. Manfred. Święty pochodził z Mediolanu. Już we wczesnym okresie życia wybrał los pustelnika. . Osiadł w lesie na stokach niedostępnej góry Monte Bisbino nad jeziorem Como. Później przeniósł się nad jezioro Lugano w Szwajcarii. Często czynił cuda związane z uzdrowieniami. Do tej pory pielgrzymi odwiedzają miejsce, gdzie mieszkał pustelnik Manfred. Święty zmarł w 1430 roku.

Ciekawostki

Manfred to imię, które pojawiło się w Polsce w XIX wieku, głównie wśród osadników niemieckich.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.