Imieniny Marceli

👩 Marcela ♀️

Do najbliższych imienin Marceli zostało 131 dni, czyli 4 miesiące i 9 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Marcela obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 31 stycznia (środa) i 28 lipca (niedziela).

Pochodzenie imienia

Imię to występuje w Polsce tylko na niektórych terenach, np. na Śląsku. Imię to jest żeńskim odpowiednikiem imienia Marcel, pochodzącym od nazwy jednej z gałęzi rzymskiego rodu Klaudiuszów.

Charakterystyka osób noszących imię Marcela

Marcela to kobieta pewna siebie. Zawsze wie, co chce osiągnąć, dlatego prosto zmierza do celu. Nie osiada na laurach, lecz wyznacza sobie kolejne cele do zdobycia. A im trudniejsze, tym ciekawe. Marcela jest bardzo ambitna i nie każde zadanie jej odpowiada. Bywa, że nie ma czasu dla siebie i zawsze zajęta jest praktycznymi czynnościami. Chętnie zmienia swoje życie i nie przywiązuję się do miejsca zamieszkania. Sprawia wrażenie, że jest w ciągłej drodze i wciąż szuka swojego celu życia.

Marcela potrafi bronić swojego zdania. Odważnie walczy z przeciwnościami losu i zawsze odważnie dąży do celu. Ni przejmuje się opiniami otoczenia, lecz wierzy w swoje możliwości. Choć niektórym wydaje się, że Marcel porywa się z motyką na słońce, to jednak ona uparcie zmierza do celu. Często odnosi sukcesy, a w chwilach słabości potrafi wyciągnąć wnioski z popełnionych błędów.

Marcela jest trudną towarzyszką życia. Zawsze stawia na swoim i musi mieć ostatnie zdanie. Dlatego tak trudno jest przekonać ją do zmiany poglądów. Lecz należy przyznać, że potrafi zadbać o najbliższych i chętnie otacza opiekę nad potrzebującymi. Nie można jej odmówić empatii, bowiem jak mało kto wczuwa się w uczucia innych. Często przejmuje się obcymi problemami i wierzy, że każdy może wpłynąć na poprawę czyjegoś losu.

W pracy zawodowej wyróżnia się pracowitością oraz sumiennością. Zawsze wywiązuje się ze swoich obowiązków i dlatego odnosi liczne sukcesy. Jest przy tym bardzo ambitna i wybiera stanowiska, które gwarantują rozwój osobisty. Marcela miewa kreatywne pomysły i cóż, jest motorem napędowym dla innych współpracowników. To ona inspiruje otoczenie do działania i skutecznie zachęca do wzmożonej aktywności.

W miłości Marcela poszukuje partnera zaradnego oraz ambitnego. Lubi wieść komfortowe życie, dlatego nie każdy mężczyzna ma szansę na zdobycie jej serca. Ale należy przyznać, że jest wierną oraz lojalną partnerką, która dąży do pełnego zaangażowania się w związek. Nie rzuca się w wir krótkich miłostek i woli stawiać na poważną miłość. Chętnie dąży do założenia własnej rodziny i cóż, potrafi pogodzić każdą dziedzinę życia.

Patron imienia

Patronką imienia jest Marcela Rzymianka, wdowa i święta Kościoła katolickiego. Urodzona między 325 a 335 rokiem, wywodziła się z możnego rodu rzymskiego Marcellich. Po śmierci męża stworzyła wraz z przyjaciółkami w rodzinnym domostwie na Awentynie rodzaj asceterium, w którym oddawała się modlitwie, uczynkom miłosierdzia, wyrzeczeniom i studiom Pisma Św. Wspominana jest 31 stycznia.

Ciekawostki

Imię to występuje w Polsce tylko na niektórych terenach, np. na Śląsku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.