Imieniny Mariana

👨 Marian ♂️

Do najbliższych imienin Mariana zostało 13 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Marian obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 1 lipca (poniedziałek) i 30 kwietnia (środa).

Pochodzenie imienia

Marian to imię pochodzenia łacińskiego, wywodzące się z rodu Marius. Imię Marianus dosłownie oznacza 'należący do Mariusza, przyjęty do rodu Mariuszów'.

Charakterystyka osób noszących imię Marian

Marian to mężczyzna niezwykle pracowity i sumienny. Zawsze doskonale wywiązuje się ze swoich obowiązków, tak, więc jest cenionym pracownikiem. Marian potrafi odnieść spektakularne sukcesy, ale w życiu kieruje się moralnymi zasadami. Ceni sobie ponadczasowe wartości etyczne i moralne, tak, więc nigdy nie posunie się do zachowania sprzecznego z jego sumieniem.
Marian jest towarzyski i sympatyczny. Uwielbia przebywać w gronie przyjaciół i zaraża innych swoją radością oraz optymizmem. Zawsze jest tolerancyjny i nigdy nie narzuca nikomu swojego zdania. Nie wydaje również pochopnych ocen i podobnych postaw oczekuje od innych. To mężczyzna, który z optymizmem patrzy w przyszłość i nie przejmuje się sprawami materialnymi. Potrafi cieszyć się z tego, co posiada i jego celem życiowym nie są dobra materialne.
Marian posiada własne przekonania i nie zmienia zdania pod wpływem otoczenia. Ale także jest niezależną duszą, ceniąca swoją wolność. To mężczyzna, który walczy wolność i nieraz ucieka przed wszelkimi zobowiązaniami. Co ciekawe, często ma huśtawki nastroju, ale wszelkie negatywne emocje, głęboko ukrywa w duszy. Jest także wrażliwy na krzywdę innych, dlatego tak chętnie pomaga pokrzywdzonym. Nie jest obojętny wobec innych ludzi i zawsze niesie bezinteresowną pomoc, choć może to wymagać poświęcenia oraz ogromnego wysiłku.
Marian posiada wszechstronne wykształcenie i niebanalne zainteresowania. Uwielbia rozmawiać o swoich pasjach, zwłaszcza z przyjaciółmi. Uwielbia pogłębiać swoją wiedzę, tak, więc często uczy się przez całe życie. Stale podnosi swoje kwalifikacje, dzięki czemu potrafi odnieść sukcesy nie tylko na polu zawodowym, ale prawie w każdej dziedzinie życia.
Marian wyróżnia się dobrze rozwiniętą intuicją i przenikliwością, która pomaga w poznaniu prawdziwych pobudek. Unika fałszywych i zakłamanych ludzi, więc spędza czas w gronie szczerych i mądrych osób. On sam jest wzorem do naśladowania i często udziela trafnych rad. Znany jest z doskonałych wskazówek, dlatego tak chętnie wspiera innych słowem.
W życiu uczuciowym, Marian poszukuje kobiety o złotym sercu i szlachetnej duszy. Ceni sobie towarzystwo inteligentnych oraz dobrych pań i wśród nich szuka sobie życiowej partnerki. A gdy spotka prawdziwą miłość, to gotowy jest do szybkiej stabilizacji. Często marzy o ognisku domowym, pełnym miłości oraz ciepła. Bywa typowym domatorem i to wśród najbliższych czuje się spełniony, a także szczęśliwy. Dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu, choć może zaniedbywać obowiązki domowe. Ale zazwyczaj potrafi pogodzić życie rodzinne z zawodowym oraz z licznymi pasjami.

Patron imienia

Patronem imienia jest Marian, towarzysz Jakuba, męczennicy. Oboje zostali ujęci w czasie prześladowania za Waleriana na terenie Numidii, w miejscowości Muguae. Świętych skazano na śmierć przez ścięcie 6 maja 259 roku.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się w czasach średniowiecznych w formie Marzyjan, a dokładnie w 1332 roku. Forma Marian pojawia się dopiero od XVI wieku.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.