Imieniny Marianny

👩 Marianna ♀️

Do najbliższych imienin Marianny zostało 59 dni, czyli 1 miesiąc i 28 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Marianna obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 15 sierpnia (czwartek), 8 grudnia (niedziela), 2 lutego (niedziela), 25 marca (wtorek) i 2 czerwca (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Imię jest żeńskim odpowiednikiem imienia Marian. Często błędnie rozumiane jest jako wynik złożenia dwóch innych imion: Marii i Anny, podobnie do angielskiego imienia Maryann.

Charakterystyka osób noszących imię Marianna

Marianny to kobiety o bardzo skomplikowanym charakterze i niezależnej osobowości. Nie cierpią podlegać innym i zawsze zdecydowanie dążą do osiągnięcia celu. To one podejmują wszystkie decyzje i nie chętnie korzystają z czyjś rad lub wskazówek. Marianny cenią sobie całkowitą swobodę i uciekają od wszelkich zobowiązań. Wybierają wolność niż poważne deklaracje, zwłaszcza w kontaktach towarzyskich.
Marianny przykładają ogromną wagę do przedmiotów materialnych. Uwielbiają otaczać się drogimi i luksusowymi rzeczami, choć zazwyczaj nie są aż tak potrzebne im do życia. Marianny zawsze dążą do celu, nawet za wszelką cenę i mogą posunąć się do prób manipulacji otoczeniem. Głęboko przejmują się opinią innych osób i nieraz traktują krytykę jako atak lub zadaną im wielką przykrość. To kobiety mściwe, które nigdy nie zapominają o wyrządzonych im krzywdach i potrafią odpłacić się z nawiązką.
Marianny nie należą do spokojnych osób i znane są z wybuchowego charakteru. Nie potrafią kontrolować własnych emocji i często mówią szybciej niż myślą. Nigdy nie przyznają się do własnych błędów i wolą zrzucić winę na przypadkową osobę.
Ale mimo licznych wad, Marianny wyróżniają się wspaniałymi zaletami. To one przykładają ogromną wagę to tradycji rodzinnych i kultywują dawne obyczaje. Szczególnie dbają o rodzinę, która stanowi ostoję wartości moralnych oraz etycznych. Marianny gotowe są do wszelkich poświęceń i zrobią wszystko aby ich rodzina czuła się szczęśliwa. W przyjaźni Marianny zachowują się jako lojalne i wierne towarzyszki, bowiem nigdy nie posuną się do zdrady najbliższych osób. Potrafią walczyć jak lwice o dobro rodziny oraz przyjaciół i nigdy nie wyrządzą im żadnej krzywdy.
W relacjach damsko-męskich, Marianny zachowują się ostrożnie i narzucają pewien dystans. Nie potrafią wylewnie okazywać uczuć i nie werbalizują emocji. Wolą w czynie wyrazić miłość do partnera niż w słodkich słówkach. Marianny mają określone wymagania i poszukują kulturalnych tradycjonalistów. Mężczyzna bez dawnych manier nie ma żadnych szans na podbój serca tych kobiet.

Patron imienia

Patronką imienia jest Święta Marianna, nazwana Egniską, od miasta Egni, w którym długo przebywała. Już we wczesnych latach zdecydowała się na złożenie ślubów zakonnych i poświęceniu całego życia Chrystusowi. Przed śmiercią wyjawiała boskie tajemnice zaś zmarła w kościele przed ołtarzem. Została pochowana w 1213 roku, w wieku 36 lat.

Ciekawostki

Imię Marianna w Polsce było bardzo popularne od czasów średniowiecza do XIX wieku. Imię było nadawane zamiennie zamiast imienia Maria, które było uznawane za święte i zarezerwowane jedynie dla matki Jezusa Chrystusa. Marianna jest także symbolem Republiki Francuskiej.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.