Imieniny Mariki

👩 Marika ♀️

Do najbliższych imienin Mariki zostało 146 dni, czyli 4 miesiące i 24 dni.

Marika obchodzi swoje imieniny najczęściej 16 lipca (wtorek)

Pochodzenie imienia

Marika to imię wywodzące się od imienia Maria. Imię to w języku hebrajskim oznacza "być pięknym, wspaniałym".

Charakterystyka osób noszących imię Marika

Marika to kobieta, która wyróżnia się urokiem osobistym. Zazwyczaj emanuje dziewczęcym wdziękiem i cóż, może pochwalić się dużym gronem znajomych. Z natury jest pogodna oraz radosna w każdej sytuacji. Choć próbuje zachować dobry humor, to jednak nie raz przeżywa nadmiernie w głębi duszy każdą negatywną opinię na swój temat. Marika ma wyjątkowy dar do przyciągania problemów i bywa, że przez całe życie musi zmierzać się z najróżniejszymi przeciwnościami losu.

Nie ma łatwego życia, ale próbuje nie przejmować się nadmiernie problemami. Czasami brakuje jej pewności siebie i nieraz rezygnuje z walki o swoje szczęście. Nie jest również typem karierowiczki i zazwyczaj jest tylko uważnym obserwatorem. Nie wspina się po szczeblach kariery i należy przyznać, że nie należy do bardzo pracowitych osób. Lubi wieść komfortowe życie i cóż, dlatego poszukuje partnera zaradnego oraz pracowitego. Jednak nie należy do niepoprawnych marzycielek i twardo stąpa po ziemi. Nie marzy o wielkiej miłości i bogactwie, ale stara się realnie patrzeć na życie. Niestety, ale często walczy z najróżniejszymi kompleksami, które nie pozwalają jej na rozwinięcie skrzydeł. I cóż, potrzebuje wyjątkowego wsparcia ze strony najbliższych, aby uwierzyć w swoje możliwości.

Marika uwielbia spełniać się w roli gospodyni domowej. Nie lubi pracować zawodowo i woli poświęcić czas oraz siły na dbanie o dom. Jest bardzo dobrą gospodynią, która potrafi zadbać o potrzeby najbliższych. Marika jest bardzo rodzinna, więc szybko decyduje się na założenie własnej rodziny. Lubi otaczać się dziećmi i dlatego może pochwalić się dużym gronem rodzinnym. Dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu i dlatego jej dom emanuje wyjątkowym ciepłem.

W miłości jest wierną oraz lojalną towarzyszką, która dba o potrzeby partnera. Nie należy do wymagających kobiet i cóż, cieszy się z tego, co posiada. Nie jest ambitna i dlatego może ograniczać swój potencjał. I dopiero, gdy uwierzy we własne siły, to zaczyna poszukiwać nowych dróg rozwoju osobistego. Ale każda jej decyzja związana jest ze szczęściem najbliższych, więc nie pozwala sobie na egoistyczną postawę wobec otoczenia.

Ciekawostki

Imię to jest również zniemczoną formą zdrobnienia "Maryjka" występującego w gwarze śląskiej.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.