Imieniny Marioli

👩 Mariola ♀️

Do najbliższych imienin Marioli zostały 303 dni, czyli 9 miesięcy i 30 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Mariola obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 25 marca (wtorek) i 3 maja (sobota).

Pochodzenie imienia

Imię żeńskie, pochodzące od imienia Maria. Wywodzi się od francuskiegosłowa Mariolle, oznaczającego małą figurkę Matki Boskiej.

Charakterystyka osób noszących imię Mariola

Mariole to urodzone działaczki, które swoją energią potrafią zarazić otoczenie. Mariole to niezwykle zaradne kobiety, które potrafią walczyć z każdą przeciwnością losu. Kobiety o tym imieniu nie marnują życia lecz traktują każdą chwilę jako okazję do zdobycia cennego doświadczenia oraz umiejętności praktycznych. Mariole nie boją się żadnej pracy i zazwyczaj słynną ze swojej wytrwałości, a także cierpliwości.
Mariole ogromną wagę przykładają do relacji rodzinnych, zaś dobro najbliższych stawiają na pierwszym miejscu. Zawsze gotowe są do wielkich poświęceń i nigdy nie odmawiają udzielenia pomocy. To kobiety, które spełniają się w roli matek i żon, choć nieraz zapominają o własnych potrzebach lub ambicjach. Mariole zawsze dobrze realizują swoje obowiązki i nie odkładają niczego na później.
Mariole uwielbiają swobodne działanie i czują się źle pod presją czasu. Uwielbiają zmiany w swoim życiu i nieraz podejmują ważne oraz radykalne decyzje. Choć nieraz obawiają się przyszłości, to potrafią stawić czoła największym problemom. Mariole to odważne kobiety, które za wszelką cenę bronią dobra najbliższych.
W pracy zawodowej Mariole wyróżniają się wysoko rozwiniętą inteligencją emocjonalną. To one rozwiązują wszelkie konflikty między współpracownikami i wprowadzają harmonię oraz spokój do otoczenia. Nie mogą narzekać na samotność, lecz ich grono najbliższych przyjaciół liczy tylko kilka osób. Choć z natury są otwarte, to jednak często wolą zachować pewien dystans niż traktować wszystkich ze zbyt dużą wylewnością emocjonalną. To wierne przyjaciółki i wspaniałe towarzyszki życia.
W miłości Mariole kierują się instynktem opiekuńczym i nieraz wybierają sobie niedojrzałych partnerów. Mariole potrafią kochać gorącą miłością, ale pod warunkiem, że mężczyzna odwzajemni ich uczucie. Mariole cenią sobie wierność i lojalność, a gdy partner dopuści się zdrady, to gotowe są do całkowitego zerwania znajomości. Długo chowają urazę i nie potrafią szybko wybaczać, lecz wciąż rozdrapują stare rany. Choć zawsze pomocne, to często one same potrzebują wyjątkowego wsparcia ze strony najbliższych.

Patron imienia

Nie istnieje żadna święta i błogosławiona o tym imieniu. Ewentualnie patronką imienia jest najświętsza Maria Panna, matka Jezusa Chrystusa.

Ciekawostki

Imię występuje głownie w Polsce oraz w Hiszpanii, gdzie stanowi skrót od nazwy Matki Boskiej: Maria de la Ola (lub de Las Olas) - "Matka Boska (Maria) od Fal".

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.