Imieniny Marleny

👩 Marlena ♀️

Do najbliższych imienin Marleny zostało 239 dni, czyli 7 miesięcy i 25 dni.

Marlena obchodzi swoje imieniny najczęściej 23 października (środa)

Pochodzenie imienia

Imię Marlena powstało z połączenia imion Maria i Magdalena. Imię być może odnosi się do nowotestamentowej postaci Marii Magdaleny. Według innej tezy, imię zostało zapożyczone z języka holenderskiego, gdzie Marleene jest formą imienia Magdalena.

Charakterystyka osób noszących imię Marlena

Marleny żyją we własnym świecie i nie przywiązują większej wagi do spraw świata realnego. To kobiety, które nie potrafią dokładnie wyrażać swoich emocji i nieraz sprawiają wrażenie wiecznie zamyślonych. Marleny nie przejmują się sprawami materialnymi, lecz dużą wagę przykładają do życia duchowego. Kobiety o tym imieniu wyróżniają się niezwykle wrażliwym sercem, które może przyczynić się do licznych huśtawek nastroju.
Marleny wędrują wybraną przez siebie drogą i mocno trzymają się własnych przekonań. Nie zmieniają poglądów pod wpływem opinii otoczenia, lecz często wierzą w utopijne idee. Kobiety o tym imieniu są niezwykle rodzinne i ponad wszystko cenią sobie więzy między najbliższymi osobami. Mają silnie rozwinięty instynkt opiekuńczy i szybko decydują się na założenie własnego gniazda rodzinnego. Dobro rodziny stawiają na pierwszym miejscu i nieraz rezygnują ze swoich ambicji lub marzeń. Marleny nie czują potrzeby spełnienia zawodowego, a szczęście odnajdują w gronie rodzinnym.
Marleny zawsze stawiają na dobre kontakty z innymi osobami. Nie cierpią uczestniczyć w konfliktach i to one rozwiązują wszelkie problemy. To kobiety, które cenią sobie spokój i harmonię, więc każde nieporozumienie traktują jako wielką przeszkodę. Kobiety o tym imieniu potrafią stoczyć walkę z każdymi przeciwnościami losu, lecz często potrzebują wyjątkowego wsparcia ze strony najbliższych. Mogą czuć się zagubione lub samotne, gdy w ich otoczeniu nie znajdują się bliscy przyjaciele bądź rodzina.
W życiu uczuciowym, Marleny kierują się częściej głosem serca niż rozumu. Często sprawiają wrażenie, że w ich duszy toczy się burza uczuć. Potrafią kochać gwałtownie, lecz podobnych emocji oczekują od partnera. W miłości tak jak w przyjaźni, cenią sobie wierność oraz lojalność. A gdy na swojej drodze życia spotkają prawdziwą miłość to gotowe są do wszelkich poświęceń. Potrafią kochać na odległość i zawsze wiernie czekają na powrót swojego życiowego partnera. To dobre przyjaciółki i wspaniałe żony oraz matki. Rodzina pod ich opieką odnajduje szczęście i spokój, zaś one same przychylą nieba dla najbliższych.

Patron imienia

Patronką imienia jest Maria Magdalena (z Magdali), utożsamiana z bezimienną grzesznicą z uczty u faryzeusza Szymona oraz z Marią z Betanii, siostrą Łazarza i Marty. Według Ewangelii św. Łukasza, Maria Magdalena należała do ewangelicznych niewiast, które zostały oswobodzone przez Chrystusa z więzów Szatana. Po wypędzeniu z niej 7 czartów, towarzyszyła Jezusowi w jego wędrówkach. To ona zaniosła wiadomość apostołom o zmartwychwstaniu Chrystusa. Według wzmianek pisarzy chrześci-jańskiego Wschodu, udała się wraz ze św. Janem d o Efezy, gdzie zmarła. Jej pamiątkę obchodzi się 22 lipca.

Ciekawostki

Imię zostało spopularyzowane przez niemiecką aktorkę i piosenkarkę Marlenę Dietrich, której prawdziwe imię brzmiało Maria Magdalena von Losh. Co ciekawe, według pewnych źródeł imię w dawnym ZSRR ukształtowało się przez połączenie nazwisk Marksa i Lenina.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.