Imieniny Melanii

👩 Melania ♀️

Do najbliższych imienin Melanii zostało 309 dni, czyli 10 miesięcy i 5 dni.

Melania obchodzi swoje imieniny najczęściej 31 grudnia (wtorek)

Pochodzenie imienia

Melania to imię pochodzenia greckiego. Wywodzi się od słowa melaina czyli „czarna, ciemna, śniada”.

Charakterystyka osób noszących imię Melania

Jaka jest Melania? To kobieta, która żyje we własnym świecie. Często buja w obłokach i cóż, całkowicie jest oderwana od rzeczywistości. Bywa, że sprawia wrażenie zamkniętej w sobie. Nie jest duszą towarzystwa, bowiem uwielbia spędzać czas w zaciszu domowym. Dom traktuje, jako ostoję bezpieczeństwa, gdyż tylko w tym miejscu czuje się bezpiecznie. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i bywa, że wyróżnia się ogromną mądrością.

Melania lubi chadzać własnymi ścieżkami. Często nawet najbliższe osoby nie wiedzą o jej planach, bowiem ona nigdy nie mówi o sobie. I dlatego nieraz jej zachowanie oraz decyzje wzbudzają zdziwienie otoczenia. Melania wyróżnia się postawą altruistyczną i często pomaga innym. Chętnie angażuje się w działania społeczne i bywa, że to innych zachęca do wzięcia udziału w społecznych akcjach. Jest bardzo wyczulona na punkcie krzywdy cierpiących, dlatego stara się każdemu pomóc.

Melania nie przykłada większej wagi do spraw materialnych i bywa, że może borykać się z problemami finansowymi. Jednak w takich sytuacjach ujawnia się jej zaradność, która powoduje, że nie ma dla niej rzeczy niemożliwych do spełnienia.

W pracy zawodowej, Melania wyróżnia się pracowitością oraz sumiennością. Zawsze perfekcyjnie wywiązuje się z nałożonych na nią obowiązków i dlatego ma szansę na odniesienie dużego sukcesu. Dobrze czuje się na stanowiskach związanych z kreatywnym oraz twórczym działaniem. Lubi wykonywać pracę gwarantującą rozwój osobisty i samodzielne działanie. Nie potrafi współpracować w grupie i dlatego na tym tle mogą pojawić się liczne problemy.

Melania należy do aktywnych osób, które nie cierpią bezczynności. I choć jej typową domatorką, to jednak należy przyznać, że lubi spędzać czas na łonie natury. I tylko w otoczeniu przyrody odzyskuje równowagę duchową. W życiu kieruje się emocjami, ale potrafi trzymać je na wodzy. Nie poddaje się chwili, lecz potrafi pogodzić głos serca i rozsądku.

W miłości, Melania poszukuje mężczyzny zaradnego oraz spokojnego. Nie jest zwolenniczką wielkich przygód, więc nie rzuca się w wir krótkotrwałych romansów. Poszukuje prawdziwej miłości, przy której poczuje się bezpieczna. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek oparty na miłości oraz wierności. Jest bardzo rodzinna, dlatego szybko dąży do pogłębienia danej relacji damsko-męskiej. I choć z natury jest bardzo cicha i spokojna, to jednak w domu jest niekwestionowanym autorytetem.

Patron imienia

Patronką imienia jest Melania Młodsza, święta Kościoła katolickiego i prawosławnego, pokutnica, rzymska matrona i ascetka. Była córką rzymskiego senatora Waleriusza Publicoli i Albiny Ceionia i wnuczką Melanii zwanej Starszą zmarłej w 409 roku. Po 404 roku siedzibę przy Via Appia zamieniła na dom pielgrzymkowy, została fundatorką klasztorów, a także udzielała pomocy finansowej ludziom potrzebującym. W 417 roku osiadła w Jerozolimie i po śmierci męża, pochowała go pod żeńskim klasztorem na Górze Oliwnej, którego była fundatorką. W ikonografii przedstawiana jest z nakrytą głową w szatach mnisich i jest patronką rodzących kobiet.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce po czasach średniowiecznych. Imię to występowało w postaci: Mela, Melanka, Mełanka, Malanka, Małanka, które przeważnie wywodzą się z Kościoła wschodniego.

Znani imiennicy

Melania Trump - słoweńsko-amerykańska modelka i małżonka 45. prezydenta Stanów Zjednoczonych Donalda Trumpa.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.