Imieniny Mieczysława

👨 Mieczysław ♂️

Do najbliższych imienin Mieczysława zostały 164 dni, czyli 5 miesięcy i 11 dni.

Mieczysław obchodzi swoje imieniny najczęściej 1 stycznia (środa)

Pochodzenie imienia

Imię Mieczysław upowszechniło się w Polsce w wyniku błędnego odczytania słowiańskiego imienia złożonego Miecisław - Mietsław, zapisywanego jako Mieczsław. Dziś rozumiane jest jako 'sławny mieczem'.

Charakterystyka osób noszących imię Mieczysław

Mieczysław to mężczyzna żyjący we własnym świecie. Sprawia wrażenie, że jest zamknięty w sobie, a towarzystwo innych osób traktuje jako zbędne. Mieczysław dba o rozwój osobisty i nieraz poświęca swój czas na pogłębianie wiedzy z różnych dziedzin. Posiada także złote serce i zawsze chętnie oferuje swoją pomoc. Nigdy nie skarży się na swój los i zazwyczaj cieszy się z tego co posiada.
Mieczysław wyróżnia się cierpliwością oraz tolerancją wobec odmiennych postaw i poglądów. Potrafi bronić swojego zdania, lecz nikomu nie narzuca swoich przekonań. Wie, że nie należy ingerować w prywatność innych osób, więc nie dąży do dominacji. Nie lubi znajdować się w centrum uwagi otoczenia i raczej wybiera miejsce w drugim rzędzie. Jest także cichym i skromnym mężczyzną, dlatego nie ujawnia swoich sukcesów oraz tajemnic. Nie posiada dużego grona znajomych, lecz w życiu ma kilkoro wiernych przyjaciół. Wyjątkowo dba o przyjaźń, a towarzysze nie mogą narzekać na brak zainteresowania ze strony Mieczysława. To mężczyzna, posiadający liczne i niebanalne pasje, o których uwielbia rozmawiać z najbliższymi. Często całkowicie poświęca czas swoim zainteresowaniom i nie przejmuje się innymi problemami.
W życiu zawodowym, woli wykonywać rutynowe czynności i nie dąży do awansów zawodowych. Jest wytrwały i sumiennie wykonuje swoje obowiązki. Nie kieruje się w życiu porywami serca, lecz rozumem i to dzięki chłodnej analizie podejmuje trafne decyzje. Nie toleruje obłudy i zakłamania, dlatego ucieka od towarzystwa osób, które zdolne są do wszystkiego, zwłaszcza w drodze do sukcesu.
Mieczysław, choć cichy i spokojny, to wzbudza powszechnie sympatię. Jego szczerość oraz mądrość podziwiana jest przez otoczenie, zaś on sam nie lubi widzieć się w roli autorytetu. W życiu uczuciowym, nie przejawia większych inicjatyw i woli czekać na pierwszy krok ze strony kobiety. Poszukuje partnerki o spokojnym i wrażliwym charakterze, która ceni poukładane i harmonijne życie. Nie przepada za podróżami i ekscytującymi przygodami, zwłaszcza, że nie lubi znajdować się poza domem.

Ciekawostki

Imię Miecisław pojawiło się już w czasach średniowiecza, a dokładnie w 1245 roku i występowało w formach: Miecisław, Miecsław / Mietsław (forma skrócona), Miesław, Masław. Forma Mieczysław została wprowadzona przez Długosza. On pierwszy imię to przypisuje pierwszemu władcy chrześcijańskiej Polski. W XIX wieku upowszechnił się zwyczaj nazywania księcia polskiego tą pełną formą.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.