Imieniny Mieczysławy

👩 Mieczysława ♀️

Do najbliższych imienin Mieczysławy zostały 163 dni, czyli 5 miesięcy i 10 dni.

Mieczysława obchodzi swoje imieniny najczęściej 1 stycznia (środa)

Pochodzenie imienia

Mieczysława to imię utworzone od imienia Mieczysław. Należy do imion sztucznych, które upowszechniło się w Polsce w wyniku błędnego odczytania słowiańskiego imienia złożonego Miecisław.

Charakterystyka osób noszących imię Mieczysława

Mieczysława to kobieta, która wyróżnia się odważnym i stanowczym charakterem. Sprawia wrażenie, że zawsze śmiało dąży do celu i nigdy nie poddaje się w przypadku porażki. To kobieta, która wzbudza szacunek i autorytet otoczenia, bowiem odznacza się wieloma wspaniałymi zaletami. Posiada wszechstronną wiedzę oraz bogate doświadczenie życiowe, które wpływa na jej dalsze losy. Chętnie pomaga innym i zawsze dzieli się z potrzebującymi dobrymi radami.
Mieczysława wyróżnia się kreatywnymi oraz twórczymi pomysłami. Jest prawdziwą artystką, która spełnia się w różnych dziedzinach życia. Często zachwyca otoczenie swoją twórczością, która świadczy o jej bogatym życiu wewnętrznym. Choć nie jest samotnikiem, to jednak lubi spędzać czas samotnie. Dużą wagę przykłada do pięknych przedmiotów i ceni sobie estetykę. Dlatego jej dom nieraz przypomina galerię sztuki, w której emanuje gościnność.
Mieczysława nie należy do biernych osób, lecz często zaraża innych swoją niespożytą energią. Lubi angażować się we wszelkie działania społecznie i nawet w starszym wieku nie zaprzestaje swojej działalności. Bywa, że przypomina dobrego anioła, gdyż chętnie niesie bezinteresowną pomoc potrzebującym. W miarę możliwości pomaga innym, lecz jej pomoc wyróżnia się mądrością.
W życiu kieruje się rozsądkiem, bowiem głos serca znajduje się na drugim miejscu. Nie podejmuje ważnych decyzji pod wpływem chwili, ale każde działanie poddaje wnikliwej analizie. Choć inni zarzucają jej brak spontaniczności, to jednak nie można jej odmówić fantazji. Często marzy o szalonych przygodach, lecz nie potrafi zdecydować się na odrobinę szaleństwa w swoim życiu. A szkoda, bo jej życie nieraz przypomina pasmo rutynowych zdarzeń. Niestety, ale dopiero po długich rozważaniach, gotowa jest do zmiany w swoim życiu, lecz bywa, że może przez ten czas zmarnować szansę na przeżycie ekscytującej przygody.
W pracy zawodowej, Mieczysława wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Ma szansę na zdobycie wielkich sukcesów, zwłaszcza, że należy do lojalnych oraz ambitnych pracowników. Lubi przewodzić innym, ale zdarza się, że zbyt wiele wymaga od otoczenia i nie każdy jest w stanie sprostać jej wymaganiom.
Również w miłości stara się nie stracić głowy. Zawsze z rozwagą podchodzi do związków i raczej nie zakochuje się szaleńczą miłością. Nieraz próbuje racjonalnie podchodzić do kwestii damsko-męskich, więc mężczyzna nie może liczyć na burzę emocji z jej strony. Ale w jej sercu drzemie prawdziwy ogień uczuć, czekający na odpowiednią iskrę. A tylko mężczyzna cierpliwy i stanowczy ma szansę na zdobycie jej serca.

Patron imienia

Patronką tego imienia jest bł. Mieczysława Kowalska, polska siostra klaryska kapucynka i męczennica chrześcijańska. Pochodziła z ateistycznej rodziny, zaś 23 stycznia 1923 wstąpiła do klasztoru kapucynek w Przasnyszu. 2 kwietnia 1941 została aresztowana przez gestapo, wraz z 36 siostrami Klarysek Kapucynek i wkrótce zmarła w tym miejscu na gruźlicę. Jej postać została beatyfikowana przez papieża Jana Pawła II w gronie 108 błogosławionych męczenników II wojny światowej 13 czerwca 1999 roku w Warszawie.

Ciekawostki

Imię Mieczysława to odpowiednik słowiańskiego imienia Mieczysław, które pojawiło się już we wczesnych czasach średniowiecza. Imię to kiedyś było często nadawane, zaś od XIX wiekuj jego popularność zmalała.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.