Imieniny Mieszka

👨 Mieszko ♂️

Do najbliższych imienin Mieszka zostało 197 dni, czyli 6 miesięcy i 14 dni.

Mieszko obchodzi swoje imieniny najczęściej 1 stycznia (środa)

Pochodzenie imienia

Mieszko to imię pochodzenia słowiańskiego, najprawdopodobniej forma skrócona imienia Miecisław, Miecsław, Miesław.

Charakterystyka osób noszących imię Mieszko

Mieszko to mężczyzna o wielkich ambicjach oraz odwadze. Jednak to nie znaczy, że porywa się z motyką na słońce, lecz potrafi mierzyć siły na zamiary. Nie kieruje się w życiu emocjami, lecz to głos rozsądku znajduje się na pierwszym miejscu. Nie traci sił na mało znaczące działania, lecz dokładnie analizuje każdy swój krok. Nieraz marzy o zdobyciu władzy i cóż, należy przyznać, że całe życie dąży do realizacji tego marzenia.
Mieszko nigdy nie poddaje się w przypadku przeciwności losu i zawsze walczy ze wszelkimi problemami. Choć bywa, że los podkłada duże kłody pod nogi, to jednak potrafi poradzić sobie z każdym kłopotem. Często wykazuje silną determinację i bywa, że rezygnuje ze swoich potrzeb na rzecz zdobytego celu. Mieszko nie zamyka się przed światem, ale kocha ludzi i życie. Uwielbia nawiązywać nowe relacje i bywa, że jest świetnym kompanem do zabawy. Ale potrafi pogodzić rozsądek z dobą zabawą i dużą wagę przykłada do życia wewnętrznego. Choć Mieszko niechętnie spędza czas nad książkami, to jednak czerpie wiedze z każdej dziedziny życia i może pochwalić się wszechstronną wiedzą, która pomaga w każdej sferze życia.
Mieszko potrafi bronić swoich interesów i nigdy nie opuszcza pola walki. Nie obawia się przeciwników i jego postawa wzbudza powszechny szacunek. Posiada duszę zwycięscy i raczej nie rezygnuje ze swojego dobra. Ale przed każdą potyczką dokładnie analizuje każdy krok i zazwyczaj przewiduje na swoją korzyść zachowanie przeciwnika. Niestety, ale przez taką postawę, może zaniedbywać inne potrzeby, które i tak w końcu dadzą o sobie znać.
W pracy zawodowej, Mieszko wyróżnia się sumiennością oraz ambicją. Nie osiada na laurach, lecz wyznacza sobie coraz trudniejsze cele do zdobycia. I choć mogą wydawać się nierealne, to on nie przejmuje się negatywnymi opiniami i dalej kieruje się swoimi przekonaniami.
W życiu miłosnym, Mieszko decyduje się na poważniejszy związek dopiero w późniejszym wieku. Najczęściej nie ma czasu na budowanie trwałej miłości, pełnej najróżniejszych zobowiązań. I gdy osiągnie zamierzony cel i określoną stabilizację życiową, to gotowy jest do poszukiwania miłości swojego życia. Ale również w związku wyróżnia pragmatycznym podejściem i raczej nie ma duszy romantyka. Jednak mimo braku tkliwych chwil, to potrafi stworzyć szczęśliwy związek, oparty na wzajemnej miłości.

Ciekawostki

Pierwsze zapisy tego imienia pojawiają się na denarach bitych prawdopodobnie za czasów panowania Mieszka I lub jego wnuka Mieszka II, bowiem znajdują się na nich napisy MISCO lub w innej wersji MTLZCO. Ostatnim imienikiem wśród Piastów był Mieszko bytomski, biskup nitrzański i weszpremski.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.