Imieniny Milana

👨 Milan ♂️

Do najbliższych imienin Milana zostało 88 dni, czyli 2 miesiące i 27 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Milan obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 19 maja (niedziela) i 18 czerwca (wtorek).

Pochodzenie imienia

Milan to jedno z licznych staropolskich zdrobnień od imion zaczynających się na Miło-, na przykład takich jak Miłobor, Miłobrat, Miłogost, Miłgost.

Charakterystyka osób noszących imię Milan

Milan to mężczyzna niezwykle sympatyczny. Uwielbia spędzać czas w towarzystwie innych osób i chętnie nawiązuje nowe znajomości. Milan bardzo emocjonalnie podchodzi do różnych spraw. Nie zawsze potrafi kontrolować swoje uczucia i bywa, że dość wybuchowo reaguje na niektóre sytuacje. Jednak zawsze potrafi przyznać się do błędu i dlatego szybko zapominane są jego wybuchy złości. Ale czasami lubi spędzić czas w samotności i w takich chwilach skupia się na rozwoju osobistym. Może pochwalić się niebanalnymi zainteresowaniami, które sprawiają, że jego życie nabiera barw.

Milan jest zwolennikiem pokoju i nie cierpi wdawać się w najróżniejsze konflikty. Ucieka od trudnych sytuacji i dlatego może wydawać się, że nie potrafi bronić swojego szczęścia. Ale gdy jego interesy są zagrożone, to odważnie staje do walki o osobiste dobro. Jednak on sam nie wywołuje konfliktów i raczej szuka kompromisowych rozwiązań. Jego postawa wzbudza powszechny szacunek, zwłaszcza, że często pomaga innym. Jest urodzonym altruistą, dla którego dobro innych jest najważniejsze.

Jednak nie potrafi pracować pod wpływem stresu i bywa, że z tego powodu rezygnuje z dobrze płatnej pracy. Musi mieć odpowiednie warunki pracy i dlatego nie każde stanowisko jest dla niego odpowiednie. Pod presją zapomina o swoich obowiązkach i cóż, przez to może wpaść w najróżniejsze nałogi. Najchętniej zajmuje stanowiska związane z rutynowymi czynnościami, które nie wymagają większej kreatywności. Jednak nie można odmówić jemu pracowitości, bowiem on zawsze sumiennie wykonuje powierzone jemu zadania.

Milan jest bardzo rodzinny często marzy o stworzeniu własnej rodziny. Nie jest zwolennikiem krótkich miłostek, ale czeka na odpowiednią kandydatkę, z którą może zrealizować najskrytsze pragnienia. Jest wiernym oraz lojalnym partnerem, stawiającym dobro rodziny na pierwszym miejscu. W domu bywa niekwestionowanym autorytetem i to on podejmuje najważniejsze decyzje w życiu. Ale cóż, musi przez cały czas kontrolować swoje emocje, bowiem nie zawsze panuje nad wybuchami złości.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się w XV wieku. Większą popularność zdobyło w krajach południowosłowiańskich, jak Serbia, Słowenia, Chorwacja, a także na Słowacji i w Czechach.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.