Imieniny Mileny

👩 Milena ♀️

Do najbliższych imienin Mileny zostało 81 dni, czyli 2 miesiące i 20 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Milena obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 24 maja (piątek) i 24 stycznia (piątek).

Pochodzenie imienia

Milena to imię żeńskie pochodzenia starosłowiańskiego najczęściej używane w językach czeskim, słowackim, chorwackim, polskim, serbskim i słoweńskim.

Charakterystyka osób noszących imię Milena

Mileny wyróżniają się nadmierną ambicją oraz upartym charakterem. Nie poddają się w obliczu porażek, lecz dalej walczą odważnie z każdą przeciwnością losu. To kobiety, które potrafią uczuć się na swoich błędach i nigdy nie popełniają podobnych pomyłek. Mileny są niezwykle zaradne i posiadają wyjątkowe umiejętności praktyczne. Nie należą do skrajnych optymistek i zawsze wolą mieć przygotowany w zanadrzu plan działania. A dzięki swojej wytrwałości zdobywają prawie wszystkie szczyty w każdej dziedzinie życia.
Choć wydają się twarde i silne, to w głębi serca są bardzo wrażliwymi istotami. Mileny emanują zmysłową kobiecością, która przyciąga wielu mężczyzn. To uduchowione kobiety, uwielbiające sztukę artystyczną i poszukujące w niej spokoju oraz odpoczynku. Mileny nie są materialistkami i potrafią cieszyć się z każdej drobnostki. Nie przykładają większej wagi do dóbr materialnych i wolą poświęcić życie na rozwój osobisty.
Często Mileny wzbudzają opiekuńcze uczucia, lecz one postrzegają siebie jako wojowniczki życia. Nie lubią czuć się zdominowane i wolą samotnie kierować swoim losem. To niezależne dusze, które w ramionach partnera poszukują odpoczynku od zgiełku świata. W pracy zawodowej to urodzone zdobywczynie, zawsze realizujące swoje ambicje. Najlepiej czują się na stanowiskach kierowniczych, lecz nie są dyktatorami w spódnicy i zazwyczaj zachowują się wyrozumiale oraz sprawiedliwie.
Mileny potrafią zaimponować mężczyznom swoją zaradnością oraz sumiennością, zwłaszcza, że doskonale godzą role żon i matek z pracą zawodową. W relacjach damsko-męskich zachowują się ostrożnie, bowiem wobec panów mają określone wymagania. A gdy spotkają na drodze miłość swojego życia to nie zwlekają przed założeniem rodziny. Ale nie należą do lekkomyślnych osób, gdyż każdą decyzję, zwłaszcza w sferze uczuć, muszą dokładnie przeanalizować. W miłości poszukują wierności oraz lojalności, bowiem one same są uosobieniem tych cnót. Często w gronie rodziny poszukują odpoczynku od codziennych obowiązków, które swoją ilością mogą niejednego zaskoczyć.

Ciekawostki

Imię zawiera pierwiastek mil oznaczający "miły", zaś męskim odpowiednikiem imienia jest Milan.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.