Imieniny Miłosza

👨 Miłosz ♂️

Do najbliższych imienin Miłosza zostało 240 dni, czyli 7 miesięcy i 26 dni.

Miłosz obchodzi swoje imieniny najczęściej 25 stycznia (sobota)

Pochodzenie imienia

Miłosz to imię pochodzenia słowiańskiego, oznaczające „miłujący lub umiłowany”.

Charakterystyka osób noszących imię Miłosz

Miłosz to mężczyzna ciekawy świata. Wyróżnia się wszechstronną inteligencją oraz niebanalnymi zainteresowaniami. Wciąż zdobywa i pogłębia wiedzę, dlatego sprawia wrażenie, żyjącego we własnym świecie. Najchętniej spędza czas wśród książek i dlatego ucieka od towarzystwa innych ludzi. Miłosz nie kończy edukacji po szkole średniej, lecz dąży do dalszego rozwoju. To człowiek nauki i nieraz odnoszący w swoich dziedzinach spektakularne sukcesy.
Miłosz jeszcze nie osiada na laurach i dalej poszukuje nowych dróg rozwoju osobistego. Nie przykłada większej wagi do spraw materialnych, choć marzy o sławie naukowca, który jest twórcą wielkich dzieł. Nie jest duszą towarzystwa i wśród innych ludzi czuje się nieswojo. Nie potrafi nawiązywać nowych kontaktów i woli spędzać czas w domowym zaciszu. Uwielbia rozmawiać o swoich pasjach, ale nie zawsze ma odpowiednich słuchaczy. Czuje się trochę nieprzystosowany do życia w społeczeństwie, dlatego najczęściej wybiera samotność. Nie potrafi zrozumieć innych osób, zwłaszcza, że uważa, że życie jest za krótkie i zbyt cenne na marnowanie go na błahe przyjemności oraz liczne imprezy. Ale gdy spotka na swojej drodze bratnią duszę, która podziela jego poglądy, to okazuje się wspaniałym mówcą.
Choć samotny z wyboru to nie znaczy, że Miłosz nie zwraca uwagi na wdzięki kobiece, bowiem jest wielkim estetą i ceni sobie piękno pań. Marzy o kobiecie atrakcyjnej i inteligentnej, dlatego poszukuje swojego ideału. A gdy pokocha wybrankę serca, to gotowy jest do wielkich poświęceń, a miłość zaczyna znajdować się na pierwszym planie. Jednak potrafi pogodzić obowiązki zawodowe z emocjami, dlatego nie ma żadnego problemu w spełnianiu się w tych dwóch sferach życia.
Miłosz dba szczególnie o komfort i standard życia rodziny. Choć wydaje się zamknięty w sobie, to jednak potrafi zapewnić odpowiedni poziom życia. Doskonale wywiązuje się z roli ojca i męża, która otacza opieką całe ognisko domowe. Miłosz postrzegany jest, jako autorytet w tej dziedzinie i nieraz jego postawa służy, jako wzór do naśladowania. To kochający partner, szczególnie dbający o potrzeby swojej partnerki.

Ciekawostki

Imię w formie Miłosz pojawiło się w Polsce we wczesnym średniowieczu. Imię było już wspominane w Bulli Gnieźnieńskiej (1136 rok). W kalendarzu imion słowiańskich umieszczone jest pod datą 25 stycznia.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.