Imieniny Mirona

👨 Miron ♂️

Do najbliższych imienin Mirona zostało 78 dni, czyli 2 miesiące i 17 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Miron obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 8 sierpnia (czwartek), 17 sierpnia (sobota) i 30 sierpnia (piątek).

Pochodzenie imienia

Miron to imię pochodzenia greckiego. Imię wywodzi się od słowa myron oznaczającego "wonny olejek".

Charakterystyka osób noszących imię Miron

Miron to mężczyzna, który wyróżnia się wielką sprawiedliwością oraz obiektywizmem. Nigdy nie narzuca nikomu swojej woli i nie próbuje dominować nad innymi. W życiu kieruje się racjonalnym myśleniem oraz chłodną logiką. Nie poddaj się chwili, a wszelkie emocje trzyma pod kontrolą. Bywa, że sprawia wrażenie zbyt opanowanego mężczyzny i otoczenie zastanawia się nad jego prawdziwą naturą. Ale zazwyczaj imponuje innym i stawiany jest jako wzór do naśladowania.

Miron to wytrawny gracz, trzymający w ręku niejedną dobrą kartę. Potrafi wykorzystać prawie każdą sytuację i nie zdarza się, aby marnował chwil na porażki. Dużą wagę przykłada do życia wewnętrznego i stawia na pierwszym miejscu rozwój osobisty. Jest także wielkim indywidualistą, który pragnie zachować swoją niezależność. Nie podąża za tłumem, lecz zmierza swoimi drogami. Nie wierzy wielkim ideom i najpierw musi przekonać się do własnych racji. Niestety, ale bywa nadmiernie krytyczny wobec innych i często nie przyjmuje do wiadomości żadnego usprawiedliwienia. Jest także bardzo szczery i zazwyczaj nie zastanawia się nad uczuciami innych. Uważa, że w każdej stacji należy zachowywać się szczerze, więc również od innych wymaga dużej szczerości.

W pracy zawodowej, Miron poszukuje stanowiska, które sprawi, że będzie mógł wykorzystać swój potencjał. Ma ogromne ambicje i dąży do osiągnięcia spektakularnych sukcesów. Niestety, ale nie mierzy sił na zamiary i niektóre decyzje mogą zakończyć się dotkliwą porażką. Ale zazwyczaj wyciąga trafne wnioski i już więcej nie popełnia podobnych błędów.

Miron to mężczyzna pełen rozwagi oraz dojrzałości psychicznej. Nie ucieka od wszelkich zobowiązań, lecz każdą obietnicę spełnia do końca. Jest honorową osobą, która nie rzuca słów na wiatr. Nie czeka na innych, ale zmierza do celu. Również w życiu miłosnym, posiada określony ideał kobiety. Szuka odpowiedniej partnerki o mądrym i łagodnym usposobieniu. Marzy o spotkaniu prawdziwej miłości i nie rzuca się w wir krótkich namiętności. Jest wiernym oraz lojalnym partnerem, stawiającym na pierwszym miejscu dobro rodziny. Dąży do stworzenia domu pełnego miłości oraz wzajemnego zrozumieniu i dlatego tak chętnie angażuje się w życie rodzinne. Miron potrafi oddzielić pracę od spraw domowych, więc jego rodzina nie może narzekać na brak zainteresowania z jego strony.

Patron imienia

Patronem imienia jest Miron, męczennik z Kizyku. Był kapłanem w Achai, a gdy wybuchło prześladowanie Decjusza, namiestnik Antypater skazał go na wygnanie do Kizyku. W tym miejscu skazano go na śmierć, a wyrok wykonano przez ścięcie. Wspominany jest 17 sierpnia.

Ciekawostki

Co ciekawe, imię to nosił rzeźbiarz grecki, twórca rzeźby Dyskobol, który pierwszy opanował sztukę przedstawiania ciała w ruchu.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.