Imieniny Mirosława

👨 Mirosław ♂️

Do najbliższych imienin Mirosława zostało 197 dni, czyli 6 miesięcy i 13 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Mirosław obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 2 lutego (niedziela) i 26 lutego (środa).

Pochodzenie imienia

Mirosław to dwuczłonowe imię słowiańskie, zawierające w pierwszym członie rzeczownik mir-', oznaczający pokój', a w drugim element -sław. Imię dosłownie oznacza "ten, który sławi pokój" albo "ten, który zdobywa sławę poprzez zaprowadzenie porządku, pokoju".

Charakterystyka osób noszących imię Mirosław

Mirosław to mężczyzna, który sprawia wrażenie zamkniętego w sobie. Żyje we własnym świecie i cóż, nie należy do dusz towarzystwa. Nie przykłada większej wagi do spraw materialnych i raczej nie przejmuje się przyszłością. Mirosław posiada wrażliwe serce i zazwyczaj nie jest obojętny wobec krzywdy innych osób. Zawsze chętnie ofiaruje swoją pomocną dłoń. To mężczyzna, który ceni sobie wartości moralne i wyróżnia się stałymi przekonaniami. Nie zmienia zdania pod wpływem otoczenia i potrafi odważnie bronić swoich poglądów. Wierzy w dobro człowieka, ale nie potrafi szybko wybaczać i zapominać. Jest czuły na swoim punkcie i przejmuje się opinią innych. Mirosław jest domatorem i niechętnie opuszcza domowe gniazdo. Nie cierpi dalekich podróży i ekscytujących przygód, bowiem woli wieść rutynowe i spokojne życie.
W pracy zawodowej, Mirosław wykazuje się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Jest bardzo pracowity i nie potrafi spędzać czasu bezczynnie. Niestety, nie ma za dużych ambicji i zazwyczaj nie przykłada większej wagi do rozwoju osobistego. Nie lubi się uczyć, choć nie można odmówić Mirosławowi inteligencji. Posiada mądrość życiową i tę wiedzę stosuje w życiu. Przywiązuje się do miejsc i nie potrafi szybko odnaleźć się w nowej sytuacji. Nie lubi wszelkich zmian w swoim życiu i ucieka od podejmowania poważnych decyzji. Dlatego najczęściej to partnerka musi przejąć stery w domu i niestety, z tego powodu mogą pojawić się konflikty.
Mirosław lubi spędzać czas w gronie bliskich znajomych. Zazwyczaj obce towarzystwo traktuje z nieufnością oraz dystansem. I musimy upłynąć wiele czasu, zanim obdarzy innych zaufaniem. W życiu uczuciowym, Mirosław poszukuje stabilizacji życiowej. Nie wdaje się w szalone romanse, lecz czeka na partnerkę, z którą chciałby spędzić całe życie. Jest wiernym mężem i wymagającym ojcem, ale posiada pewną wadę, która może zaburzyć spokój w związku. To zazdrość i zaborczość, bowiem Mirosław obawia się samotności oraz zranienia. I cóż, najchętniej zamknąłby ukochaną w złotej klatce, często wbrew jej woli.

Ciekawostki

Pierwsze informacje o tym imieniu pojawiły się w dokumentach z 1212 roku, w następujących formach: Mirosław, Mirek, Miroń, Mirosz, Miroszek, Mrosław. Od imienia tego również pochodzą nazwiska: Mierosławski, Mirecki, Mirkowski, Mirosławski, Miroszewski, Miroszowski.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.