Imieniny Mirosławy

👩 Mirosława ♀️

Do najbliższych imienin Mirosławy zostało 39 dni, czyli 1 miesiąc i 9 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Mirosława obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 26 lipca (piątek) i 26 lutego (środa).

Pochodzenie imienia

Mirosława to staropolskie imię żeńskie, złożone z członów Miro- (pokój, spokój, dobro) oraz -sława (sława). Imię dosłownie oznacza „tę, która sławi pokój”.

Charakterystyka osób noszących imię Mirosława

Mirosławy to urodzone działaczki, które zawsze aktywnie spędzają wolny czas. To kobiety przypominające wulkan emocji, bowiem gdy tylko pojawią się, to wprawiają w ruch całe otoczenie. Nie marnują życia na leniwe chwile i ulotne przyjemności, lecz dążą do zdobywania praktycznych umiejętności. One wiedzą, że doświadczenie życiowe zazwyczaj procentuje w przyszłości i dlatego zawsze stawiają na rozwój osobisty.
Mirosławy ogromną wagę przykładają do relacji rodzinnych. Cenią sobie wierność oraz harmonię, więc pielęgnują kontakty z najbliższymi osobami. Choć zazwyczaj mają zbyt wiele obowiązków, to potrafią znaleźć chwilę dla rodziny. To lojalne przyjaciółki, które podziwiane są przez swoją mądrość oraz zaradność życiową. Mirosławy umiejętnie korzystają ze swoich umiejętności praktycznych i nigdy nie poddają się w obliczu klęski. Każda porażka jest dla nich okazją do wzmożonej walki i jeszcze wytrwalszego dążenia do osiągnięcia celu.
Jednak po mimo tak szlachetnych zalet, Mirosławy często mają tendencję do niskiej samooceny i wpadania w nieprawdziwe kompleksy. Czasami czują się gorsze od innych osób, choć nie mają żadnych podstaw do podobnych opinii. Dopiero w gronie przyjaciół i rodziny czują się dowartościowane oraz pewne siebie. To bliskie serca sprawiają, że odnajdują w sobie odwagę i dumne idą przez swoje życie. Mirosławy zazwyczaj gotowe są do wielkich poświęceń i często niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym. A każdy może liczyć na udzielone wsparcie ze strony tych kobiet. Mirosławy mają niezwykle szlachetne serce i często nie podejrzewają ludzi o kłamstwa lub próby manipulacji ich osobą.
W życiu uczuciowym Mirosławy kierują się instynktem oraz głosem serca. Choć w życiu należą do rozsądnych osób to w miłości potrafią stracić głowę. To romantyczki, które pragną przeżyć miłość podobną do historii z kart romantycznych powieści. Dlatego najczęściej dążą do stałego związku i nie rzucają się w wir szalonych romansów. Wolą przeżywać miłosne uniesienia w ramionach stałego partnera i przy nim odnajdują ogromne szczęście. A wierność i lojalność to główne cechy osobowości Mirosław.

Ciekawostki

Pierwsze informacje o tym imieniu pojawiły się w polskich źródłach w 1222 roku. Imię złożone jest z takich samych członów, lecz w odwrotnej kolejności co imię Sławomira.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.