Imieniny Nadii

👩 Nadia ♀️

Do najbliższych imienin Nadii zostało 85 dni, czyli 2 miesiące i 24 dni.

Nadia obchodzi swoje imieniny najczęściej 15 maja (środa)

Pochodzenie imienia

Imię to jest słowiańskim odpowiednikiem imienia Elpidja pochodzenia greckiego, które wywodzi się od słowa elpís, -dos, zonaczającego 'nadzieja'. Imię to także nawiązuje do cnót wiary.

Charakterystyka osób noszących imię Nadia

Nadia to kobieta, która uwielbia znajdować się w centrum zainteresowania otoczenia. Chętnie skupia uwagę na swojej postaci i należy przyznać, że lubi błyszczeć niczym gwiazda. Nie znosi sytuacji, gdy znajduje się w cieniu innych i zrobi wszystko, aby być na podium. Choć jej zachowanie bywa dość hałaśliwe, to nie można odmówić jej fantazji.

Często miewa szalone pomysły, które nie zawsze mogą odznaczać się rozwagą i mądrością. Jednak ona nie przejmuje się krytycznymi uwagami i bez wahania spełnia każde marzenie. Jest ekstrawertyczką, która pragnie miłości za wszelką cenę. Dlatego nie może pogodzić się, że nie zawsze jest pożądaną osobą w towarzystwie. Niestety, ale może przekraczać pewne granice dobrego smaku, a jej postępowanie jest dość nieprzewidywalne. Dlatego znajomi traktują ją z dystansem, bowiem obawiają się kompromitacji.

Jednak jej zachowanie wynika z licznych kompleksów, które przyprawiają ją o wielkie cierpienie. Często marzy o tym, aby przeistoczyć się w idealną osobę, która jest uwielbiana i kochana przez innych. Nie dostrzega w sobie wielu zalet i nie wierzy w swoje możliwości.

Nadia potrzebuje wyjątkowego wsparcia ze strony najbliższych. I dopiero, gdy uwierzy w swój potencjał, to zaczyna zmieniać swoje zachowanie. W chwili porzuci maskę dotychczasowej kobiety, to okazuje się, że jest wyjątkowo inteligenta oraz rozsądna. Często potrafi zaskoczyć otoczenie swoją wiedzą, bowiem może pochwalić się licznymi i niebanalnymi zainteresowaniami. Chętnie spędza czas nad książkami i to wśród najróżniejszych powieści, pracuje nad swoimi słabościami.

Nadia jest bardzo szczera i zawsze mówi to, co myśli. Uważa, że najgorsza prawda jest lepsza niż gładkie kłamstwo. A więc, każdy może przekonać się o szczerości tej kobiety.

W pracy zawodowej wyróżnia się odpowiedzialnością oraz pracowitością. Wbrew pozorom nie jest leniwa i chętnie wykonuje powierzone zadania. Odznacza się sprytem i dość kreatywnymi pomysłami, więc zazwyczaj potrafi rozwiązać prawie każdy problem. Ma szansę na odniesienie dużych sukcesów, lecz niestety, nie należy do ambitnych osób. Nie mierzy wysoko, choć ma wielki potencjał.

W miłości, poszukuje partnera, dzięki któremu uwierzy w siebie. Choć przyciąga zainteresowanie mężczyzn, to nie zawsze decyduje się na krótki romans. Ucieka od niepotrzebnego cierpienia i woli poczekać na mężczyznę, który odkryje jej prawdziwą naturę. I dopiero przy boku tego jedynego, zaczyna odkrywać w sobie wieli potencjał. Jest wierną oraz lojalną partnerką, która potrafi stworzyć związek oparty na miłości oraz szczerości.

Patron imienia

Patronką imienia jest Nadzieja, męczennica chrześcijańska, jedna z córek św. Zofii Rzymskiej. Nadzieja wraz z siostrami Wiarą i Miłość, zostały zamęczone w wyniku odmówienia przez ich matkę złożenia ofiary bogini Dianie. W ikonografii święte: Wiara, Nadzieja i Miłość przedstawiane są razem z matką oraz z przepaskami z diademami. Młode święte trzymają w dłoniach krzyże, zaś w sztuce zachodniej dziewczęta mają często korony na głowach lub miecze w dłoniach.

Ciekawostki

Również od tego imienia istnieje skrót od rosyjskiego imienia Nadieżda, w postaci imienia Nadzieja.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.