Imieniny Natalii

👩 Natalia ♀️

Do najbliższych imienin Natalii zostało 5 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Natalia obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 27 lipca (sobota), 26 sierpnia (poniedziałek) i 1 grudnia (niedziela).

Pochodzenie imienia

Natalia to imię pochodzenia łacińskiego, początkowo nadawane osobom urodzonym w dniach chrześcijańskich świąt Bożego Narodzenia. Męska formą imienia Natalia jest imię Natal.

Charakterystyka osób noszących imię Natalia

Natalie należą do kobiet o indywidualnej osobowości oraz ciekawym charakterze. To niebanalne osoby, które wyróżniają się z tłumu przeciętnych ludzi. Natalie cechują się umiejętnościami dyplomatycznymi oraz wiedzą, którą potrafią umiejętnie wykorzystać. To osoby charakteryzujące się kulturalnymi manierami oraz zachowaniem na wysokim poziomie. Natalie to kobiety posiadające tak zwaną klasę, które w każdej sytuacji oraz w towarzystwie potrafią zachować się odpowiednio.
Natalie nie należą do konfliktowych osób i zawsze dążą do jak najlepszego rozwiązania problemu. Przede wszystkim cenią sobie odpowiednią atmosferę zarówno w pracy zawodowej jak i w życiu rodzinnym. Na pierwszym miejscu stawiają dobro najbliższych i potrafią dzielnie walczyć ze wszelkimi zagrożeniami. Natalie to odważne i stanowcze kobiety, które uparcie dążą do osiągnięcia celu. Ale również skrywają w sobie tendencje do zemsty za wyrządzone im krzywdy, zwłaszcza, że one nie potrafią szybko wybaczać i zapominać danego afrontu.
Natalie nie należą do dusz towarzystwa, bowiem miewają często zmienne nastroje. A najdotkliwiej odczuwają to najbliżsi, którym nieraz może brakować cierpliwości. Natalie nie są zwolenniczkami aktywnego trybu życia i zazwyczaj uwielbiają spędzać czas w domu. Jednak to nie znaczy, że zamykają się przed światem, lecz to one oczekują zaproszenia lub propozycji wspólnego spędzenia czasu od przyjaciół i rodziny. Natalie nigdy same nie wychodzą z inicjatywą i wolą czekać niż podjąć jakiekolwiek działania. A takie zachowanie może przyczynić się do tego, że jej przyjaciele mogą czuć się zaniedbywani oraz niedoceniani.
Natalie mają skłonności do depresyjnych nastrojów i w tym czasie wymagają specjalnej troski oraz opieki otoczenia. Często zasypują swoich najbliższych własnymi problemami, przez co całkowicie absorbują ich uwagę. Natalie nieraz bywają egoistyczne, bowiem same oczekują pełnego poświęcenia oraz bezinteresownej pomocy, lecz one same nigdy nie proponują innym wsparcia. To kobiety, które pragną zawsze znajdować się w centrum zainteresowania innych osób.
W miłości również wymagają pełnego poświęcenia uczuć. Nieraz okazują się zaborczymi i zazdrosnymi partnerkami, które często mają duże wymagania wobec potencjalnych kandydatów do poważnego związku. Nie lubią czuć się zobowiązane i czasami uciekają przed składaniem poważnych deklaracji. Jednak po mimo swoich wad posiadają również wspaniałe zalety, bowiem gdy założą swoje gniazdko rodzinne, to całkowicie potrafią poświęcić się dzieciom oraz partnerowi. A ich dobro oraz szczęście przekładają nieraz nad własne. Natalie to kobiety o trudnym charakterze, ale niezwykle gorącym temperamencie. A ich miłość często przypomina burzę uczuć.

Patron imienia

Patronką imienia jest święta Natalia z Nikomedii, należąca do grupy męczenników, zabitych w czasach prześladowania za rządów Maksyminusa. Wokół męczenników powstały legendy opisujących ich śmierć. Według podania, Natalia była żoną męczennika Hadriana. Przebywając na wolności wspierała więźniów aż w końcu ją także skazano na śmierć. Martyrologium Hieronimiańskie wspomina Natalię 26 sierpnia, zaś jej relikwie oraz Hadriana zostały przeniesione do flamandzkiego klasztoru w Gheraerdoberghe (Grammont) w 1110 roku.

Ciekawostki

Pierwsze informacje w źródłach polskich o tym imieniu pojawiły się w XIV wieku, w używanej do dziś formie Natalia.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.