Imieniny Natana

👨 Natan ♂️

Do najbliższych imienin Natana zostały 54 dni, czyli 1 miesiąc i 24 dni.

Natan obchodzi swoje imieniny najczęściej 12 lipca (piątek)

Pochodzenie imienia

Natan to imię pochodzenia hebrajskiego, oznaczające „podarunek”.

Charakterystyka osób noszących imię Natan

Natan to mężczyzna, który wyróżnia się wielkim spokojem oraz opanowaniem ducha. Nie zmienia swoich poglądów, lecz twardo trzyma się określonych zasad. Należy do tradycjonalistów i cóż, z niechęcią podchodzi do odmiennych postaw. Często już od najmłodszych lat wyróżnia się wśród rówieśników dojrzałością oraz mądrością. Posiada jasno sprecyzowane plany życiowej i zna swoje możliwości, więc potrafi odnieść duży sukces. Zawsze realnie ocenia własne szanse i nie porywa się z przysłowiową motyką na słońce.

Nie kieruje się w życiu emocjami, lecz słucha głosu rozsądku i raczej każdą decyzję poddaje dokładnej analizie. Nie podejmuje zbędnego ryzyka i cóż, nie zawsze taka postawa przynosi profity. Bywa uparty i odważny, szczególnie w drodze do osiągnięcia celu. Nie rezygnuje w obliczu porażki, ale walczy z każdą przeciwnością losu. Również nie zmierza po trupach, lecz szanuje uczucia otoczenia i wie, że istnieją ważniejsze wartości niż sława lub pieniądze.

Natan na pierwszym miejscu stawia dobro człowieka. Innych traktuje z największym szacunkiem i nie ocenia pochopnie otoczenia. Natan jest tolerancyjny i z wyrozumiałością traktuje odmienne poglądy lub postawy. Uwielbia przebywać w towarzystwie licznych znajomych i chętnie nawiązuje nowe przyjaźnie. Dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu u szczególnie dba o szczęście rodzinne.

W pracy zawodowej kieruje się rozsądkiem oraz sumiennością. Potrafi perfekcyjnie wypełnić swoje obowiązki i należy do terminowych osób. Bywa empatyczny i wyrozumiały, zwłaszcza, że uwielbia pomagać współpracownikom. Ale niestety, jego altruistyczna postawa może zostać wykorzystana przez leniwych lub bez skrupułów pracowników.

W życiu miłosnym poszukuje kobiety o krystalicznej duszy i złotym sercu. Chętnie wiąże się z paniami, które wyróżniają się dobrocią oraz opanowaniem. Nie szuka w życiu przygód, lecz dąży do stabilizacji życiowej. Jest kochającym partnerem oraz cierpliwym ojcem, zwłaszcza, że aktywnie uczestniczy w wychowywanie dzieci. Nie ucieka od obowiązków domowych, lecz razem z partnerką buduje szczęście rodzinne na fundamencie miłości oraz szacunku.

Patron imienia

Patronem imienia jest Natan, królewicz izraelski, syn Dawida, króla Izraela i Judy, przodek Marii z Nazaretu. Natan był dziewiątym synem Dawida, a zarazem trzecim pochodzącym z jego małżeństwa z Batszebą, wdową po Uriaszu Hetycie. Urodził się w Jerozolimie i był starszym rodzonym bratem Salomona, późniejszego następcy tronu.

Ciekawostki

Imię Natan jest etymologicznie bliskie imionom Natanael lub Nataniel.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.