Imieniny Nataniela

👨 Nataniel ♂️

Do najbliższych imienin Nataniela zostało 60 dni, czyli 1 miesiąc i 29 dni.

Nataniel obchodzi swoje imieniny najczęściej 24 sierpnia (sobota)

Pochodzenie imienia

Nataniel to imię hebrajskie, przypominajace takie imiona, jak greckie z pochodzenia Teodor czy polskie Bożydar.

Charakterystyka osób noszących imię Nataniel

Nataniel to mężczyzna, który wyróżnia się wyjątkowym opanowaniem oraz spokojem. On zawsze wie, co chce osiągnąć w życiu i odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu. Nie oszczędza sił, ale znany jest ze swojej wytrwałości oraz determinacji. Nataniel odznacza się dużą pracowitością, bowiem tak naprawdę to nigdy nie osiada na laurach.

Nataniel posiada talent organizatorski. To on potrafi zorganizować wszelkie wydarzenia i nie obawia się niepowodzeń. To mężczyzna, który potrafi wykorzystać swoje zdolności w pracy zawodowej, bowiem często łączy liczne pasje z pracą. W życiu kieruje się logicznym myśleniem, więc każdą decyzję poddaje wnikliwej analizie. Nie zdarza się, aby podejmował poważne kroki pod wpływem chwili i cóż, to mężczyzna, który sprawia wrażenie, że nic ani nikt nie jest w stanie wyprowadzić go z równowagi.

Nataniel posiada ponadprzeciętną inteligencję oraz wszechstronne zainteresowania. Uwielbia odnosić naukowe sukcesy i często obiera ścieżkę zawodową związaną z naukami ścisłymi. Nataniel wyróżnia się niebanalnymi pomysłami i chętnie dzieli się swoimi nieszablonowymi przemyśleniami. Nie jest zbyt konfliktowy i niechętnie bierze udział w trudnych dyskusjach, lecz to nie oznacza, że nie potrafi bronić swojego zdania. Często Nataniel zadziwia otoczenie swoją wytrwałością, bowiem potrafi każde zadanie doprowadzić do końca.

Jednak w życiu kieruje się zasadami moralnymi i dobro innych stawia na pierwszym miejscu. Wierzy, że sprawiedliwość oraz uczciwość są ważniejsze niż pieniądze oraz sława, więc taka postawa wzbudza powszechny szacunek. Niestety, ale Nataniel ma tendencję do egoistycznych postaw. Zdarza się, że uważa siebie za eksperta w każdej dziedzinie życia i choć może być w błędzie, to jednak nie przyznaje się do pomyłek. Nataniel jest także indywidualistą, który broni przed światem swojej prywatności. Nie dąży wraz z tłumem, lecz zawsze ma odmienne zdanie niż reszta otoczenia.

W życiu miłosnym, Nataniel poszukuje cierpliwej oraz ambitnej kobiety. Choć niechętnie angażuje się w związki, to jednak potrafi zachować się honorowo w każdej sytuacji. Bywa, że dopiero w późniejszym wieku decyduje się na poważniejszy związek, bowiem młodość przeznacza na odnoszenie sukcesów oraz gromadzenie doświadczenia życiowego.

Patron imienia

Patronem imienia jest apostoł, występujący w Nowym Testamencie. W Ewangelii św. Jana nosi je jeden z pierwszych dwunastu apostołów identyfikowany z apostołem występującym w pozostałych Ewangeliach kanonicznych jako Bartłomiej, pochodzący z Kany Galilejskiej. Kult św. Bartłomieja datowany jest od V wieku. Grecy obchodzą jego uroczystość 11 czerwca, Ormianie 8 grudnia i 25 lutego, Etiopczycy 18 lipca i 20 listopada. Kościół łaciński święto Apostoła od wieku VIII obchodzi 24 sierpnia. W ikonografii św. Bartłomiej jest przedstawiany w długiej tunice, przepasanej paskiem, czasami z anatomiczną precyzją jako muskularny mężczyzna. Bywa ukazywany ze ściągniętą z niego skórą. Do jego atrybutów należą: księga, nóż, zwój.

Ciekawostki

To imię również nosi planetoida odkryta w 1998 roku.To planetoida pochodząca z pasa głównego asteroid, okrążająca Słońce w ciągu 5,3 lat.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.