Imieniny Nataszy

👩 Natasza ♀️

Do najbliższych imienin Nataszy zostało 68 dni, czyli 2 miesiące i 7 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Natasza obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 27 lipca (sobota) i 1 grudnia (niedziela).

Pochodzenie imienia

Natasza to imię pochodzenia łacińskiego, powstałe od słowa dies natalis ("dzień narodzin"). Imię to oznacza: "ta, która oczekuje ponownych narodzin w życiu pośmiertnym".

Charakterystyka osób noszących imię Natasza

Natasza to kobieta, która wyróżnia się wielką pewnością siebie. Zawsze śmiało dąży do celu i dlatego nie przejmuje się wszelkimi przeciwnościami losu. Jest również bardzo przebojowa, więc nie zraża się krytycznymi uwagami na swój temat. Natasza przypomina żywy wulkan energii, który wprawia w ruch całe otoczenia. Zawsze jest nastawiona z wielkim entuzjazmem i dlatego nie zaprząta sobie głowy czarnymi scenariuszami.

Natasza uwielbia przebywać w towarzystwie bliższych id dalszych znajomych. Chętnie pomaga innym i dlatego może przekładać problemy otoczenia nad własne. Często Natasza angażuje się w społeczne akcje, niosąc bezinteresowną pomoc. Natasza jest również bardzo zorganizowana, dlatego potrafi pogodzić ze sobą różne dziedziny życia. W każdej sytuacji zachowuje zdrowy umiar, więc nie poświęca się całkowicie pracy.

Natasza kieruje się w życiu jasno określonymi zasadami i nie zmienia swoich przekonań pod wpływem otoczenia. Bywa bardzo uparta, zwłaszcza w interesach. Choć jest także dość kapryśna, to jednak wzbudza ogromną sympatię. Emanuje naturalnym urokiem i raczej nigdy nie nakłada żadnych masek.

Natasza jest również wielką indywidualistką, która pragnie wyróżniać się z tłumu. Lubi zmierzać własnymi ścieżkami, więc nie każdy zna jej plany oraz marzenia. Przy tym posiada głowę pełną pomysłów i dlatego spełnia się na stanowiskach związanych z kreatywnym działaniem.

Natasza sprawia wrażenie, że skrywa wiele tajemnic. Często jest kobietą – zagadką, która pobudza ciekawość. Wiele mężczyzn pragnie odkryć jej sekrety, ale ona zachowuje pewien dystans. Natasza jest bardzo ambitna i zazwyczaj poszukuje mężczyzny o podobnym do niej charakterze. Odznacza się wytrwałością oraz stanowczością, bowiem odważnie dąży do celu. Potrafi sobie poradzić ze wszelkimi przeciwnościami losu i dlatego ma szansę na odniesienie dużego sukcesu.

Natasza lubi wywiązywać się ze swoich obowiązków i bywa, że spełnia się w roli gospodyni domowej. Chętnie buduje związki i dlatego nie rzuca się w wir krótkich miłostek. Uwielbia otaczać się gronem najbliższych, dlatego szybko dąży do stabilizacji życiowej. Potrafi stworzyć głęboką relację, opartą na miłości oraz wierności. Jednak zawsze godzi ze sobą obowiązki domowe z zawodowymi, więc domownicy nie mogą narzekać na brak jej zainteresowania. Zawsze aktywnie uczestniczy w życiu rodzinnym i bywa, że przez całe życie stoi w centrum zainteresowania.

Ciekawostki

W Polsce imię to pojawiło się w XIV wieku, w formie: Natalia. W języku serbskim oraz rosyjskim imię to stanowi zdrobnienie od imienia Natalia, ale na przykład w języku polskim, zdrobniała forma nadawana jest jako samodzielne imię.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.