Imieniny Neli

👩 Nela ♀️

Do najbliższych imienin Neli zostało 119 dni, czyli 3 miesiące i 27 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Nela obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 18 sierpnia (niedziela) i 10 listopada (niedziela).

Pochodzenie imienia

Według pewnej teorii, imię to powstało od skrócenia imion typu Petronela albo Kornelia lub stanowi spolszczoną wersją angielskiego lub francuskiego Nelly.

Charakterystyka osób noszących imię Nela

Nela to kobieta, która wyróżnia się wielką wrażliwością wobec otaczającego ją świata. Często dość emocjonalnie podchodzi do różnych spraw i bywa, że w życiu kieruje się jasno określonymi emocjami. Jednak należy przyznać, że potrafi kontrolować swoje uczucia i obce są jej wybuchy złości lub płaczu. Często wstydzi się nadmiernej wrażliwości i cóż, ukrywa swoje emocje przed światem. Zdarza się, ze ubiera maskę twardej i zdecydowanej kobiety, dla której sentyment nie istnieje.

Nela jest bardzo wybredna w nawiązywaniu nowych znajomości. Często otacza się mądrymi i doświadczonymi osobami, bowiem nie każdy ma szansę na zbliżenie się do jej serca. Uważnie dobiera sobie przyjaciół i osoby bez kultury osobistej nie zdobędą jej zaufania. Nela nie należy do spontanicznych osób i brakuje jej pewnej żywiołości. Jest zbyt praktyczna, szczególnie w sprawach osobistych. Zawsze musi działać według ustalonego planu i stara się kontrolować na każdym kroku. Bardzo dba o swoją opinię i przejmuje się każdą krytyką pod swoim adresem. Długo nosi w sobie żal i nie potrafi szybko wybaczyć.

Również w pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Musi zajmować spokojne stanowiska, bowiem nie znosi pracy pod presją. Nie potrafi poradzić sobie ze stresem i pod wpływem takich sytuacji, zaczyna panikować. Chętnie zajmuje stanowiska związane z rutynowymi czynnościami i cóż, nie posiada żyłki hazardzisty. Nie lubi wszelkiej rywalizacji i woli zajmować stałe i spokojne stanowisko, niż wspinać się po szczeblach kariery. Co ciekawe, spełnia się w roli gospodyni domowej i często rezygnuje z kariery na rzecz prowadzenia domu. W tej dziedzinie okazuje się, że jest bardzo oszczędna, wręcz skąpa. Zawsze jest świadoma swoich wydatków i nie pozwala nikomu na nadmierną rozrzutność. Niestety, ale na tym tle mogą pojawić się konflikty, bowiem nie każdy zgadza się z jej postawami.

W miłości poszukuje zaradnego oraz odpowiedzialnego partnera. Często angażuje się w najróżniejsze związki, lecz nawet w miłości kontroluje swoje uczucia. Nie pozwala sobie na pewną spontaniczność i bywa, że to jest przyczyną końca jej związków. I dopiero, gdy spotka na swojej drodze cierpliwego mężczyznę, to postanawia stworzyć dom pełen miłości. Należy przyznać, że chętnie angażuje się w sprawy domowe i doskonale spełnia się w roli gospodyni. Często stawiana jest jako wzór do naśladowania i mimo jej pewnych wad, to jej rodzina czuje się szczęśliwa.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIV wieku.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.