Imieniny Nicoli

👩 Nicola ♀️

Do najbliższych imienin Nicoli zostało 248 dni, czyli 8 miesięcy i 5 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Nicola obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 1 listopada (piątek) i 6 grudnia (piątek).

Pochodzenie imienia

Imię to pochodzi od języka greckiego, a dokładnie od słowa Nikolaus, oznaczającego „zwycięstwo”.

Charakterystyka osób noszących imię Nicola

Nicola to kobieta o skomplikowanym charakterze. Należy do nieprzewidywalnych osób i cóż, nieraz zadziwia otoczenie swoim zachowaniem. Ma wiele twarzy i tak naprawdę to nikt nie zna jej prawdziwej natury. Często nakłada wiele masek i bywa, że gra rolę w zależności od sytuacji. Jednak Nicola nie należy do słabiutkich istotek, które potrzebują pomocy i wsparcia ze strony mężczyzn. Ona wie, co chce osiągnąć w życiu i do tego zmierza. Nie jest niepoprawną marzycielką, która buja w obłokach, lecz bierze los w swoje ręce i nie pozwoli nikomu kierować jej życiem.

Nicola jest odważna oraz ambitna. I choć lubi kokietować, to jednak ona trzyma władzę w rękach. Potrafi wykorzystać innych do osiągnięcia swojego celu, więc nie zawsze jest uczciwa wobec otoczenia. Jednak ona nie zauważa nic niemoralnego w swoim zachowaniu, więc nie przejmuje się krytyką otoczenia. Nicola działa według ustalonego planu i raczej nie zmienia swoich poglądów pod wpływem otoczenia. Nie idzie za tłumem, lecz znajduje się na uboczu. Nicola nie jest miłośniczką wielkich imprez i woli skupić się na rozwoju osobistym. I tak, gdy inni traktują młodość, jako chwilę zabawy, to ona ten czas poświęca na zdobywanie doświadczenia życiowego.

W pracy zawodowej wyróżnia się ambicją oraz sumiennością. Uwielbia rywalizację i często wspina się po szczeblach kariery. Bywa, że zmierza po przysłowiowych trupach i nie zrezygnuje, dopóki nie osiągnie wyznaczonego celu. Osiąga duże sukcesy, ale kosztem dobra innych, więc tak naprawdę to nie odczuwa wielkiej satysfakcji z osiągniętego celu.

W miłości poszukuje zaradnego oraz odpowiedzialnego partnera. Jest dość wybredna w dobrze partnera i nie każdy mężczyzna ma szansę na zdobycie jej serca. Choć nie jest zwolenniczką krótkich romansów, to jednak od czasu do czasu pozwala sobie na niezobowiązującą znajomość. I dopiero, gdy spotka na swojej drodze prawdziwą miłość, to jest gotowa do zmiany swojego życia. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek, ale pod warunkiem, że jej partner posiada dużą dozę cierpliwości.

Ciekawostki

Co ciekawie, imię to jest żeńskim odpowiednikiem imienia męskiego Mikołaj. W Polsce pod wpływem francuskim pojawiła się forma Nicola, która nadawana jest jako samodzielne imię.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.