Imieniny Nikoli

👩 Nikola ♀️

Do najbliższych imienin Nikoli zostało 165 dni, czyli 5 miesięcy i 12 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Nikola obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 1 listopada (piątek) i 6 grudnia (piątek).

Pochodzenie imienia

Nikola to żeńska forma męskiego imienia Mikołaj. Imię wywodzi się z języka greckiego „Nikólaos” poprzez łacińskie słowo „Nicolaus”. Imię złożone jest z dwóch członów, bowiem jako pierwszy występuje rzeczowniknik— „zwycięstwo”, a jako człon drugi element -laos „lud”.

Charakterystyka osób noszących imię Nikola

Nikole to tajemnicze kobiety, które sprawiają wrażenie, że skrywają w sobie wiele fascynujących zagadek. Niewątpliwie, to osoby o bogatej osobowości i nieprzewidywalnym charakterze. Nikt nie wie jak Nikole zachowają się w danym momencie, przez co często traktowane są jako lekko szalone osoby.
Nikole posiadają wiele twarzy i często one same nie znają swojej prawdziwej natury. Jednak nie można odmówić im zaradności, bowiem to one potrafią załatwić wiele spraw i przede wszystkim traktowane są jako silne kobiety. Nigdy nie lubią bezczynnie spędzać czasu i zawsze poszukują sobie praktycznego zajęcia. Nikole słyną ze swojej stanowczości oraz determinacji w zdobywaniu celu. Ale w życiu uczuciowym okazują się bezradne i niezdecydowane. To urodzone kokietki, dla których gorące romanse oraz flirty stanowią podstawę wielu krótkich lub dłuższych związków miłosnych. Nie potrafią zdecydować się na poważne związki i zawsze poszukują lepszej okazji do zdobycia. Nikole są świadome swojej zmysłowej kobiecości i potrafią wykorzystać tajemniczą aurę do przyciągania męskiego wzroku. Z satysfakcją kolekcjonują męskie serca i cóż, słynną z tego, że należą do femme fatale. Jednak często ich zachowanie wynika z wyrachowania, bowiem przekładają nad wszystko sprawy materialne, zwłaszcza finansowe.
Nikole żyją według własnych zasad i nie zmieniają przekonań pod wpływem otoczenia. Działają według ustalonego planu i zazwyczaj nie przyjmują żadnych rad od najbliższych. Jednak zbyt duża ambicja może przyczynić się do poniesienia porażki, bowiem często postępują odwrotnie do wskazówek przyjaciół i rodziny. Nikole nie przejmują się uczuciami innych osób, przez co mogą stracić wiele przyjaciół i najczęściej mogą czuć się samotne.
Nikole słynną ze swoich rad, które niekoniecznie muszą być właściwie, bowiem doskonale znają się na nowinkach w modzie, lecz w życiu popełniają wiele błędów. Nikole uwielbiają czuć się potrzebne i dlatego tak często dzielą swoimi „dobrymi” radami oraz spostrzeżeniami dotyczącymi każdej dziedziny życia.
W życiu uczuciowym, Nikole czekają na księcia z bajki i traktują innych mężczyzn według ustalonych kryteriów. Nie szukają przeciętnych mężczyzn, a ich wybranek musi odznaczać się nie tylko urodą, ale także zaradnością i zasobnym kontem bankowym. Nikole cenią sobie wygodne życie, lecz znane są ze swojej niechęci do pracy, więc najczęściej poszukują bogatych, nie tylko w przymioty duchowe, mężczyzn.

Patron imienia

Patronką imienia jest Nicolette Boylet, mistyczka, zakonnica oraz założycielka koletanek. Początkowo, Nicolette wstąpiła do zakonu beginek, następnie przeniosła się do benedyktynek, a później została klaryską. Po jakimś czasie zdecydowała się zostać pustelnicą i na kilka lat zamurowano ją w celi jako rekluze. Po kilku latach opuściła celę i przystąpiła do reformowania klarysek. Stworzyła ponad 20 klasztorów opartych na regule św. Klary i konstytucjach Kolety. W zakonach obowiązywała praca ręczna oraz ubóstwo. W 1458 roku zostały zatwierdzone Konstytucje Koletańskie przez Piusa II. W 1807 roku została beatyfikowana przez papieża Piusa VII. W Polsce jej wspomnienie obchodzone jest 7 lutego.

Ciekawostki

W Polsce imię najczęściej występuję jako Nikoleta, Koleta,Nicole, Nicola, Nicol, ale formy Nicole, Nicola oraz Nicol są rzadziej używane i dodatkowo posiadają negatywną opinię Rady Języka Polskiego. Od tego imienia również pochodzą nazwiska, na przykład Mikołajczyk, Mikołajec, Mikołajski, Mikołajewski, Mikuła, Mikulak lub Mikulec.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.