Imieniny Niny

👩 Nina ♀️

Do najbliższych imienin Niny zostało 239 dni, czyli 7 miesięcy i 25 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Nina obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 15 grudnia (niedziela) i 14 stycznia (wtorek).

Pochodzenie imienia

Imię to prawdopodobnie pochodzi od imienia Ninos, noszonego przez mitycznego założyciela Niniwy i imperium asyryjskiego.

Charakterystyka osób noszących imię Nina

Nina to kobieta o dość skomplikowanym charakterze. Często miewa zmienne nastroje, które potrafią wyprowadzić z równowagi najcierpliwsze osoby. W jednej chwili Nina popada w melancholię lub radość, przy tym nie zważając na emocje innych. Bywa, że jest dość nerwowa, szczególnie, gdy nie może kontrolować danej sytuacji. Nina uwielbia trzymać rękę na pulsie i cóż, obawia się wszelkich zmian w swoim życiu. Nie jest zwolenniczką metamorfoz i woli wieść spokojne oraz dość rutynowe życie.

Jednak to nie oznacza, że nie potrafi walczyć o swoje dobro, bowiem nieraz odważnie staje do walki ze wszelkimi przeciwnościami losu. Nina jest stanowczą kobietą, która wie, co chce osiągnąć w swoim życiu. Również w pracy zawodowej zachowuje się z pełną determinacją oraz wytrwałością. Nie rezygnuje z najtrudniejszych zadań i zawsze perfekcyjnie wypełnia swoje obowiązki. Chętnie zajmuje stanowisko lidera i należy przyznać, że jest dobrym przywódcą. Choć bywa stanowcza, to jednak nie narzuca nikomu swojej woli.

Nina jest perfekcjonistką w każdej dziedzinie życia. Nie cierpi wszelkich niedociągnięć i szczególną uwagę zwraca na idealny wygląd. Jest wyjątkowo kobieca i nigdy nie pokazuje się bez perfekcyjnego makijażu. Ale czasami ten pedantyzm może wywoływać zdenerwowanie otoczenia, bowiem również od innych wymaga dążenia do osiągnięcia ideału. Nie może znieść, gdy ktoś nie zważa na jej rady i nie przejmuje się uwagami pod swoim adresem. W takich sytuacjach może dać znać o sobie wybuchowy charakter Niny i biada tej osobie, która otwarcie wejdzie z nią w konflikt.

Jednak Nina posiada czuły punkt, który sprawia, że łatwo jest zdobyć jej sympatię. A mianowicie to komplementy, bowiem ona jest wyjątkowo łasa na czułe słówka. Choć wydaje się, że jest pewna siebie i zdecydowana w każdej sytuacji, to jednak miewa kompleksy, które podcinają jej skrzydła. Czasami porównuje się z innymi kobietami i zawsze uważa, że jest gorsza od pozostałych pań. Dlatego każdy komplement traktuje, jako prawdziwy skarb i nie zauważa, że niektóre osoby próbują ją wykorzystać. I dopiero, gdy osobiści przekona się o nieuczciwych zamiarach rozmówcy, to zaczyna zwracać większą uwagę na intencje otoczenia.

W miłości, Nina poszukuje mężczyzny, który sprawi, że pozbędzie się swoich kompleksów. Często marzy o księciu na białym koniu i bywa, że wobec mężczyzn zachowuje się dość wymagająco. Nie każdy ma szansę na zdobycie jej serca, bowiem ona uważa, że warto czekać na prawdziwą miłość. I gdy tylko zauważy rysy na charakterze wybranka, to gotowa jest do zerwania danej relacji. Niestety, ale przez takie zachowanie może stracić szansę na stworzenie szczęśliwego związku, bowiem ma tendencję do idealizowania miłości. Nie przyjmuje do świadomości, że związek to nie tylko przyjemne chwile, lecz również wzloty i upadki.

Patron imienia

Patronką imienia jest Święta Nino, również Nina, apostołka i patronka Gruzji. Według źródeł, patronka była niewolnicą z Kapadocji sprzedaną władcy gruzińskiemu. Dokonała uzdrowienia chorej żony króla Iweriii i w zamian za ten czyn dokonała się chrystianizacja Gruzji. Według tradycji prawosławnej, święta Nino była krewną patriarchy jerozolimskiego Juwenaliusza, zaś w Kościele prawosławnym święta Nino jest czczona jako Oświecicielka Gruzji i Równa Apostołom. W ikonografii wschodniej przedstawiana jest jako szczupła, jasnowłosa kobieta, ubrana w jasne szaty. Na głowie nosi chustkę, zaś w prawej dłoni trzyma krzyż. Belki krzyża związane są kosmykiem włosów, które sobie obcięła. W lewej dłoni święta trzyma zwinięty lub rozwinięty zwój pisma.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce w XIV wieku, a dokładnie w 1398 roku. W krajach europejskich imię to identyfikowane jest z imieniem Annina, Antonina lub Giovannina.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.