Imieniny Oktawiana

👨 Oktawian ♂️

Do najbliższych imienin Oktawiana zostało 271 dni, czyli 8 miesięcy i 28 dni.

Oktawian obchodzi swoje imieniny najczęściej 23 marca (niedziela)

Pochodzenie imienia

Oktawian to imię pochodzenia łacińskiego oznaczające "członek rzymskiego rodu Oktawiuszów".

Charakterystyka osób noszących imię Oktawian

Oktawian to mężczyzna, który wyróżnia się sumiennością oraz koncentracją w każdym działaniu. Oktawian nigdy nie poddaje się w przypadku porażki i zazwyczaj dąży wytrwale do celu. Często w życiu kieruje się jasno określonymi zasadami i na pierwszym miejscu zawsze stawia wartości moralne. Jest typowym tradycjonalistą, który nie zmienia swoich przekonań pod wpływem otoczenia. Nie zważa na namowy innych, lecz dalej trzyma się swoich zasad. Nieraz zmierza wytartymi ścieżkami i cóż, nie zawsze dostrzega szansę na odmianę losu. Jednak potrafi szybko wyciągnąć wnioski ze swoich wad i nie zdarza się, aby popełniał podobne pomyłki.

Oktawian często sprawia wrażenie chłodnego i opanowanego. Nie podejmuje decyzji pod wpływem chwili, lecz każdy plan analizuje i poddaje wnikliwej refleksji. To mężczyzna, który nie pozwala sobie na żadną spontaniczność, zwłaszcza w życiu zawodowym. Oktawian wierzy w swoje możliwości i zna własną wartość. Dlatego nie angażuje się w działaniami, które nie przynoszą konkretnych profitów. W pracy zawodowej, najchętniej zajmuje stanowisko lidera, bowiem uwielbia trzymać władzę w rękach. Chętnie wydaje polecenia, lecz nie należy do autorytarnych przywódców. Zazwyczaj wyróżnia się wyrozumiałością oraz cierpliwością, tak więc jego zespół ma szansę na osiągnięcie dużego sukcesu.

Oktawian bywa bardzo skromny i nieśmiały, zwłaszcza w towarzystwie kobiet. Panie traktuje z dawną szarmanckością i często wyróżnia się doskonałymi manierami. Ma wiele przyjaciółek, lecz każdą kobietę traktuje z najwyższym szacunkiem. Może pochwalić się dużym zainteresowaniem ze strony pięknym dam, co wzbudza również zazdrość wśród panów.

W miłości, Oktawian poszukuje partnerki, z którą mógłby stworzyć szczęśliwy związek. Już od wczesnych lat marzy o własnej rodzinie, więc zwykle poszukuje miłości swojego życia. Nie jest zwolennikiem krótkich miłostek, więc często już od samego początku angażuje się w nową miłość. Jednak należy przyznać, że gdy spotka tę jedną jedyną, to gotowy jest stworzenia związku opartego na wierności oraz dozgonnej miłości.

Patron imienia

Patronem imienia jest błogosławiony Oktawian, biskup. Oktawian urodził się w Quingey (na południe od Besançon we Francji) około 1060 roku. W trakcie drogi do domu wstąpił do w Ciel d'Oro do benedyktynów. W 1129 roku został obrany biskupem w Savonie. Zmarł w 6 sierpnia 1132 roku.

Ciekawostki

W Polsce imię to wcześniej nie występowało. Dopiero w XIX wieku pojawiało się wśród drobnej szlachty i mieszczan na kresach.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.