Imieniny Olafa

👨 Olaf ♂️

Do najbliższych imienin Olafa zostało 69 dni, czyli 2 miesiące i 8 dni.

Olaf obchodzi swoje imieniny najczęściej 29 lipca (poniedziałek)

Pochodzenie imienia

Olaf to imię pochodzenia skandynawskiego. Według pewnej teorii, imię oznacza "syn starego człowieka".

Charakterystyka osób noszących imię Olaf

Olaf to mężczyzna, który żyje we własnym świecie. Często jest małomówny oraz skryty, zwłaszcza w towarzystwie obcych ludzi. Nie potrafi wyrazić swoich uczuć i niechętnie dzieli się swoimi poglądami. Olaf jest introwertykiem, przykładającym dużą wagę do wartości materialnych. Posiada również dość gwałtowny charakter, który ujawnia się w trakcie konfliktów. Nieraz nie panuje nad złością i potrafi zrazić do siebie wielu znajomych. Niestety, ale jest zbyt dumny i raczej nigdy nie przeprasza za swój wybuch emocji. Nie przyznaje się do własnych błędów i woli zrzucić na innych całą odpowiedzialność. Zawsze broni swoich przekonań, nawet, gdy są błędne lub utopijne.

Olaf jest również dość zaborczy i apodyktyczny. Lubi narzucać innym swoją wolę i niechętnie słucha rad otoczenia. Często interesuje się sprawami bliskich i niestety, ale zawsze musi wtrącać swoje trzy grosze. A taka postawa nie zawsze zjednuje sympatię otoczenia. Oprócz wymienionych wad, Olaf posiada gorące serce i chętnie troszczy się o innych. Nieraz oferuje swoją pomoc i często wyręcza najbliższych. Jednak Olaf obawia się pokazania swojej prawdziwej natury i często ukrywa złote serce pod cynizmem oraz złośliwościami. Tak naprawdę lubi pomagać innym i chętnie angażuje się w społeczne akcje.

W pracy zawodowej, Olaf ma szansę na zrobienie olbrzymiej kariery. Wyróżnia się wytrwałością oraz odpowiedzialnością. Posiada jasno sprecyzowane plany i wie, co chce w życiu osiągnąć. Ale jego plany wiążą się również z wielkim poświęceniem, dlatego często poświęca zbyt wiele czasu na realizację zamierzeń. Niestety, ale może przez to zaniedbywać inne dziedziny życia, zwłaszcza szczęście najbliższych. I dopiero po dłuższym czasie może zorientować się, że jego styl życia krzywdzi najbliższych.

W życiu uczuciowym, Olaf poszukuje kobiety, która wyróżnia się ambicjami oraz dobrym sercem. Chętnie przebywa w towarzystwie mądrych pań i wśród nich szuka życiowej partnerki. Jest dobrym mężem, ale jego partnerka musi wykazać się ogromną dawką cierpliwości. Na początku stawia na karierę oraz osiągnięcie odpowiedniej pozycji społeczne, a dopiero w późniejszym etapie życia decyduje się na założenie rodziny.

Patron imienia

Patronem imienia jest św. Olaf, krol Norwegii. Urodził się w 995 roku i mając lat dwanaście wziął udział w wyprawie Wikingów. W 1014 roku przyjął w Rouen chrzest i rozpoczął w swoim kraju misję chrystianizacji. Zginął w bitwie pod Stiklestad 29 lipca 1030 roku i na miejscu jego śmierci wystawiono w 1075 roku drewnianą kaplicę, a potem kamienny kościół pod jego wezwaniem. Biskup Grimkel w 1031 roku ogłosił św. Olafa męczennikiem, zaś do roku 1532 grób św. Olafa był narodowym sanktuarium. Olaf miał wystawione kościoły ku swojej czci także w Anglii oraz w Szwecji.

Ciekawostki

Imię to nie ma w Polsce własnej tradycji. Pierwotna forma imienia brzmiała Aslaf i wywodziła się od słów As („bóg”) oraz laf. Imię dosłownie oznaczało "umiłowany przez bogów".

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.