Imieniny Olgierda

👨 Olgierd ♂️

Do najbliższych imienin Olgierda zostały 252 dni, czyli 8 miesięcy i 7 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Olgierd obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 4 listopada (poniedziałek) i 11 lutego (wtorek).

Pochodzenie imienia

Olgierd to imię męskie pochodzenia litewskiego, oznaczające: "sławny".

Charakterystyka osób noszących imię Olgierd

Olgierd o mężczyzna, który wyróżnia się wielką szczerością oraz prostotą serca. W życiu kieruje się jasno określonymi zasadami moralnymi i cóż, należy przyznać, że jest typowym tradycjonalistą. Wierzy w dobroć ludzką i często nie może zrozumieć odmiennych postaw, które kłócą się z jego zasadami życiowymi. Olgierd ucieka od wszelkich kontaktów z oszustami lub osobami o wątpliwej moralności, więc najczęściej otacza się wybranym towarzystwem.

Na pierwszym miejscu stawia pokój oraz dobre relacje z otoczeniem. Nie cierpi wszelkich konfliktów i często bywa trak, że nie potrafi obronić swojego zdania, choć może mieć całkowitą rację. Nie należy do biernych osób, lecz aktywnie uczestniczy w życiu najbliższymi. Nieraz to on jest lokalnym działaczem i skutecznie inspiruje innych do działania. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i może pochwalić się bogatym życiem wewnętrznym. Do priorytetów Olgierda należy odpowiednie wykształcenie i pogłębianie swojej wiedzy. Posiada również duże zdolności artystyczne i chętnie chwali się swoją twórczością.

W pracy zawodowej, nie można Olgierdowi odmówić wielkiej zaradności oraz wytrwałości. Często walczy ze wszelkimi przeciwnościami i zawsze perfekcyjnie wywiązuje się z nałożonych na niego obowiązków. Zazwyczaj posiada jasno sprecyzowany plan działania i nie cofnie się przed zdobyciem celu. Lecz zazwyczaj nie dąży po przysłowiowych trupach, ale również w tej dziedzinie życia kieruje się zasadami moralnymi. A taka postawa wzbudza powszechny szacunek oraz wyjątkową sympatię, bowiem Olgierd nie tylko odnosi sukcesy, ale również oferuje swoją pomoc innym. Chętnie zajmuje kierownicze stanowiska i spełnia się w roli lidera. Okazuje się być cierpliwym oraz mądrym przywódcą, który dba o swój zespół.

Niestety, ale oprócz licznych zalet posiada także wady, z którymi musi codziennie walczyć. Jedną z jego przywar jest skłonność do nałogów. Olgierd nieraz popada w różne uzależnienia i w takich sytuacjach potrzebuje wyjątkowego wsparcia ze strony najbliższych. W życiu miłosnym, Olgierd marzy o kobiecie mądrej i pełnej dobroci serca. To mężczyzna, który dobro rodziny stawia na pierwszym miejscu i zawsze gotowy jest do wielkich poświęceń. Potrafi stworzyć związek oparty ma wzajemnej miłości oraz wyjątkowym cieple.

Ciekawostki

Imię to największą popularność zdobyło dopiero w XIX wieku wraz z modą wskrzeszania imion dawnych, słowiańskich bądź uważanych za słowiańskie. W piśmiennictwie polskim utrwaliła się następująca forma Olgierd.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.