Imieniny Olivera

👨 Oliver ♂️

Do najbliższych imienin Olivera zostało 39 dni, czyli 1 miesiąc i 8 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Oliver obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 2 września (poniedziałek) i 27 maja (wtorek).

Pochodzenie imienia

Imię pojawiło się w Polsce w czasach średniowiecznych, w następujących formach: Oliwir, Olwir, Olwer. W Polsce istnieje również forma Oliwer, gdyż Olivier posiada negatywną opinię Rady Języka Polskiego. Mimo to to forma Olivier jest dużo bardziej popularna.

Charakterystyka osób noszących imię Oliver

Oliver to mężczyzna, który należy do dusz towarzystwa. Uwielbia spędzać czas w gronie bliższych i dalszych znajomych, więc nie może narzekać na samotność. Jest także niezwykle energicznym mężczyzną, który dużo czasu poświęca na realizację własnych marzeń. Posiada artystyczną duszę i głowę pełną kreatywnych pomysłów, więc chętnie dzieli się nimi ze swoimi przyjaciółmi. To osoba, z którą można wybrać się nawet na koniec świata, bowiem jak mało kto, Oliver potrafi zadbać o swoich towarzyszy. Posiada również talent organizatorski i zazwyczaj to on załatwia wszelkie sprawy z dużym sukcesem. Chętnie angażuje się we wszelkie społeczne akcje i jest urodzonym przywódcą, porywającym za sobą tłumy.
Oliver bywa niezwykle cierpliwy oraz tolerancyjny, szczególnie wobec odmiennych postaw. Próbuje nikogo nie oceniać, więc zazwyczaj nie kieruje się pierwszym wrażeniem. Oliver to wierny oraz lojalny przyjaciel, dbający o dobro najbliższych. Należy do aktywnych osób i tak naprawdę, to los bierze w swoje ręce nie czeka na zmianę swojego życia. Nie przejmuje się przyszłością i zazwyczaj wyróżnia się ogromną zaradnością. Z każdego problemu znajduje wyjście i często dzieli się dobrymi radami z potrzebującymi. Nie poddaje się w przypadku porażki, lecz odważnie dąży do osiągnięcia określonego celu. Często odznacza się odwagą w walce o szczęście i dobro najbliższych.
W pracy zawodowej wyróżnia się ogromną odpowiedzialnością za powierzone jemu zadania. Zawsze wywiązuje się ze swoich obowiązków i nie zapomina o w ważnych terminach. Może liczyć na duży awans, szczególnie, że jest lojalnym pracownikiem. Nie zmierza po przysłowiowych trupach, lecz zawsze ma na uwadze dobro innych. I taka postawa wzbudza wyjątkowy szacunek. Lecz on sam nie lubi znajdować się w centrum zainteresowania i najczęściej przez wrodzoną skromność nie przechwala się odniesionymi sukcesami.
W życiu miłosnym, Oliver marzy kobiecie, z którą mógłby przeżywać szalone przygody. Niechętnie angażuje się w związek, lecz potrafi zaspokoić potrzeby swojej partnerki. W miłości bywa wyrozumiały oraz cierpliwy, szczególnie, że on sam potrzebuje cierpliwej kobiety. Potrafi stworzyć związek, w którym nigdy nie zapanuje nuda oraz rutyna.

Patron imienia

Patronem imienia jest Oliver Plunkett męczennik, ofiara prześladowań antykatolickich, prymas Irlandii, rzymskokatolicki arcybiskup Armagh. Urodzony w 1 listopada 1625 w hrabstwie Meath. W 1679 roku został aresztowany i pod oskarżeniem Tytusa Oatesa o spisek przeciw monarchii został skazany, a następnie stracony przez powieszenie i poćwiartowanie. 23 maja 1920 roku został beatyfikowany przez papieża Benedykta XV, zaś 12 października 1975 roku kanonizował go papież Paweł VI.

Ciekawostki

Pierwsze informacje o imieniu Oliwier pochodzą z XI wieku, zaś forma Oliver jest postacią angielskojęzyczną. Oliwer to niejako spolszczona wersja.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.