Imieniny Oliviera

👨 Olivier ♂️

Do najbliższych imienin Oliviera zostało 76 dni, czyli 2 miesiące i 14 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Olivier obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 2 września (poniedziałek) i 27 maja (wtorek).

Pochodzenie imienia

Olivier to imię pochodzenia łacińskiego, oznaczającego: "hodowcę oliwek", czyli "miłującego pokój" (gałązka oliwna jest symbolem pokoju). Forma imienia Olivier pojawiła się w języku polskim wraz z modą na nadawanie imion zachodnich, choć najczęściej one posiadają negatywną opinię Rady Języka Polskiego.

Charakterystyka osób noszących imię Olivier

Olivier to mężczyzna, który wyróżnia się skomplikowanym charakterem. Bywa dość kapryśny i sprawia wrażenie, że nic nie jest w stanie go zadowolić. Jednak nie jest samotnikiem, bowiem uwielbia spędzać w gronie bliskich przyjaciół. Jest wiernym oraz lojalnym przyjacielem, który dba o potrzeby najbliższych.

Olivier jest cierpliwy oraz wyrozumiały. Zawsze odznacza się doskonałymi manierami i raczej zachowuje się stosownie do sytuacji. I choć sam jest dość marudny, to jednak nie przejmuje się zmiennymi nastrojami najbliższych. Olivier zawsze bierze sprawy w swoje ręce i cóż, słynnie ze swojej zaradności oraz odwagi. Nie lubi czekać na zmianę losu, lecz sam decyduje o swoim życiu. Nie przejmuje się porażkami, lecz każdą klęskę traktuje jako dodatkową motywację. Zawsze wytrwale dąży do osiągnięcia celu i zazwyczaj odnosi duże sukcesy.

Olivier nie należy do spontanicznych osób. Zawsze musi wszystko dokładnie przeanalizować i podejmuje tylko takie działania, które gwarantują duży sukces. Jednak należy przyznać, że w życiu kieruje się określonymi zasadami moralnymi i to one wyznaczają koleje jego losu.

Olivier bywa dość apodyktyczny. Czasami próbuje narzucić innym swoją wolę i wierzy we własne możliwości. Uważa, że każdy powinien dążyć do rozwoju osobistego, więc nie rozumie leniwych lub mało ambitnych osób. On sam zwraca szczególną uwagę na przymioty duchowe i poświęca dużo sił na zdobywanie oraz pogłębianie wiedzy. Dlatego może pochwalić się solidnym wykształceniem oraz sukcesami naukowymi.

W pracy zawodowej wyróżnia się sumiennością oraz odpowiedzialnością. Lubi wspinać się po szczeblach kariery i cóż, odnosi duże sukcesy. Chętnie zajmuje kierownicze stanowiska i ma szczególne predyspozycje do sprawowania władzy. Olivier nie ogranicza się do jednego zawodu, ale poszukuje różnych dróg rozwoju zawodowego. Dlatego tak często zmienia stanowiska pracy i bywa, że jest gotowy na całkowitą zmianę życia, gdy otrzyma interesującą propozycję pracy zawodowej.

W miłości poszukuje partnerki ambitnej oraz zaradnej. Nie jest zwolennikiem krótkich miłostek i często marzy o idealnej kobiecie. Potrafi stworzyć szczęśliwy związek oparty na miłości i bywa, że rezygnuje ze swoich ambicji na rzecz dobra najbliższych.

Ciekawostki

Według opinii Rady Języka Polskiego, imię to jest niezgodne z zapisem w języku polskim i imię to nie powinno być nadawane dzieciom narodowości polskiej, bowiem istnieje polska forma imienia – Oliwier.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.