Imieniny Oliwiera

👨 Oliwier ♂️

Do najbliższych imienin Oliwiera zostało 90 dni, czyli 3 miesiące .

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Oliwier obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 27 maja (poniedziałek) i 21 listopada (czwartek).

Pochodzenie imienia

Oliwier to imię męskie pochodzenia normandzkiego, wywodzące się od zniekształconego słowa Alfihar oznaczającego "armia elfów" lub „drzewo oliwne”.

Charakterystyka osób noszących imię Oliwier

Oliwier to mężczyzna, który posiada skomplikowany charakter i często jego postępowanie wzbudza zdziwienie otoczenia. Ale najczęściej należy do duszy towarzystwa i uwielbia spędzać czas w gronie bliższych oraz dalszych znajomych. Nie może narzekać na samotność, szczególnie, że wyróżnia się lojalnością oraz wiernością. Jest wspaniałym przyjacielem, który pielęgnuje przyjaźń. Potrafi zachować się odpowiednio do sytuacji i towarzystwa, przy tym wyróżniając się wysoką kulturą osobistą oraz manierami godnymi dżentelmena.
Oliwier jest z natury spokojny oraz uporządkowany. Posiada ogromne pokłady cierpliwości i zazwyczaj jest wyrozumiały wobec przyjaciół. Zawsze gotowy jest do niesienia bezinteresownej pomocy, szczególnie, że wierzy w moc dobrych uczynków. Oliwier kieruje się w życiu dobrze rozwiniętą intuicją i posiada ogromną mądrość życiową. Nie marnuje życia na przyjemności, lecz poświęca czas na zdobywanie doświadczenia życiowego. Wykazuje się zaradnością oraz odwagą, tak więc nie martwi się o przyszłość. Nie ucieka od trudnych sytuacji, lecz odważnie walczy ze wszelkimi przeciwnościami losu.
Oliwer lubi analizować każde działania i tylko angażuje się w przedsięwzięcia, które przynoszę wymierne korzyści. Zawsze bierze sprawy w swoje ręce i szczególnie dba o szczegóły. Często układa różne warianty planu działania i kieruje się każdym podpunktem. Oliwier obawia się niespodzianek od losu i woli przygotować się na każdą ewentualność.
Oliwier posiada również wady, które mogą zaszkodzić się jego dalszej karierze. Jest zanadto wymagający wobec siebie i otoczenia, dlatego posiada wygórowane ambicje. Nie potrafi cieszyć się z tego co posiada i często dąży za utopijnymi ideami. Może mieć problemy z opanowaniem emocji, szczególnie, że posiada gorący temperament. W życiu uczuciowym poszukuje kobiety, która potrafi zapanować nad jego słabościami. Ceni sobie spokój oraz opanowanie i dlatego oczekuje podobnych postaw od partnerki. Spełnia się w roli ojca i męża, szczególnie, że aktywnie uczestniczy w życiu rodzinnym.

Patron imienia

Patronem imienia jest Oliver Plunkett, święty, męczennik, ofiara prześladowań antykatolickich, prymas Irlandii, rzymskokatolicki arcybiskup Armagh. W 1679 roku padł ofiarą spisku i zginął śmiercią męczeńską. Był jedną z trzydziestu sześciu ofiar antykatolickiej konfabulacji dwukrotnego konwertyty. 23 maja 1920 roku został beatyfikowany przez papieża Benedykta XV, zaś 12 października 1975 roku został kanonizowany przez papieża Pawła VI.

Ciekawostki

Imię pojawiło się w Polsce w czasach średniowiecznych, w następujących formach: Oliwir, Olwir, Olwer. W Polsce istnieje również forma Olivier, która posiada negatywną opinię Rady Języka Polskiego.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.