Imieniny Oliwii

👩 Oliwia ♀️

Do najbliższych imienin Oliwii zostało 235 dni, czyli 7 miesięcy i 23 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Oliwia obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 5 marca (środa) i 15 czerwca (niedziela).

Pochodzenie imienia

Imię Oliwia jest pochodzenia łacińskiego i stanowi żeńską formę imienia Oliwiusz. Imię związane jest z wyrazem „oliva”, co oznacza „drzewo oliwne, owoc oliwki; oliwka” lub „należąca do rodu Olivia”. Imię również mieszano ze słowem Libia na skutek późnołacińskiej wymowy Olibia..

Charakterystyka osób noszących imię Oliwia

Oliwie to kobiety, słynące ze swojego pozytywnego nastawienia do życia. One wnoszą radość to otoczenia i zarażają pozytywnym nastrojem. To dusze towarzystwa, które mogą pochwalić się dużą ilością przyjaciół. Oliwie zjednują sobie nieznajomych za pomocą otwartej i nieskomplikowanej osobowości, a także optymizmem, przypominającym promienie słońca. Bardzo szybko nawiązują serdeczne kontakty i gotowe są do wielkich poświęceń w imię przyjaźni.
Oliwie to bardzo dobre przyjaciółki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych w przyjaźni. One zawsze znajdują czas i niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym. Oliwie wierzą w dobroć ludzką, lecz niestety przez tę naiwność, mogą paść ofiarą manipulacji. To kobiety, które szybko wybaczają i zapominają o wyrządzonej im krzywdzie. Ale wobec siebie zachowują się surowo i nieraz stawiają wysokie oczekiwania. Nie przejawiają żadnej pobłażliwości, lecz uważają, że zawsze muszą stanowić wzór do naśladowania.
Oliwie znane są z wartości moralnych i etycznych. Zawsze zachowują się sprawiedliwie i nigdy nie łamią swoich zasad. A taka postawa sprawia, że zazwyczaj angażują się w walkę na rzecz ofiar, a ich działania mogą przypominać walkę z wiatrakami. Oliwie stawiają na pierwszym miejscu przede wszystkim wierność oraz lojalność i zawsze odznaczają się tymi cnotami w przyjaźni.
To kobiety, które potrafią odnieść sukces w każdej dziedzinie życia. To ambitne i wytrwałe osoby dążące do celu, lecz nie za wszelką cenę. Nie potrafią krzywdzić innych i wolą zrezygnować z dalszej drogi niż zachować się niemoralnie. A gdy uczciwie osiągną sukces to czują się w pełni usatysfakcjonowane. Nie angażują się w konflikty i sytuacje wymagające nagięcia własnych przekonań, lecz zawsze kierują się sprawiedliwością. A w drodze do osiągnięcia celu odznaczają się wielka stanowczością i odwagą. Z heroizmem stawiają czoła problemom i dzięki temu potrafią pokonać wszystkie przeszkody w swoim życiu.
W uczuciach stawiają na wierność. Często Oliwie traktują miłość jako sens swojego życia i gotowe są do wszelkich poświęceń. Jednak mają tendencję do rozmieniania uczuć na drobne i przed samotnością poszukują namiastki miłości w ramionach nieodpowiednich mężczyzn.

Patron imienia

Patronką imienia jest Oliwia, czczona w Brescii. Postać pojawiła się w starym martyrologium, przechowywanym w tej miejscowości. Według legendy, święta wyznała wiarę przed prefektem miasta Aureliuszem, zaś śmierć poniosła w 119 roku. Podobno w 1518 roku odkryto jej relikwie, które złożono w kościele kapucynów.

Ciekawostki

Według niektórych źródeł, imię jest pochodzenia literackiego, które zostało wymyślone przez Williama Szekspira na potrzeby komedii "Wieczór Trzech Króli, lub co chcecie".

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.