Oliwie to bardzo dobre przyjaciółki, dla których nie ma rzeczy niemożliwych w przyjaźni. One zawsze znajdują czas i niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym. Oliwie wierzą w dobroć ludzką, lecz niestety przez tę naiwność, mogą paść ofiarą manipulacji. To kobiety, które szybko wybaczają i zapominają o wyrządzonej im krzywdzie. Ale wobec siebie zachowują się surowo i nieraz stawiają wysokie oczekiwania. Nie przejawiają żadnej pobłażliwości, lecz uważają, że zawsze muszą stanowić wzór do naśladowania.
Oliwie znane są z wartości moralnych i etycznych. Zawsze zachowują się sprawiedliwie i nigdy nie łamią swoich zasad. A taka postawa sprawia, że zazwyczaj angażują się w walkę na rzecz ofiar, a ich działania mogą przypominać walkę z wiatrakami. Oliwie stawiają na pierwszym miejscu przede wszystkim wierność oraz lojalność i zawsze odznaczają się tymi cnotami w przyjaźni.
To kobiety, które potrafią odnieść sukces w każdej dziedzinie życia. To ambitne i wytrwałe osoby dążące do celu, lecz nie za wszelką cenę. Nie potrafią krzywdzić innych i wolą zrezygnować z dalszej drogi niż zachować się niemoralnie. A gdy uczciwie osiągną sukces to czują się w pełni usatysfakcjonowane. Nie angażują się w konflikty i sytuacje wymagające nagięcia własnych przekonań, lecz zawsze kierują się sprawiedliwością. A w drodze do osiągnięcia celu odznaczają się wielka stanowczością i odwagą. Z heroizmem stawiają czoła problemom i dzięki temu potrafią pokonać wszystkie przeszkody w swoim życiu.
W uczuciach stawiają na wierność. Często Oliwie traktują miłość jako sens swojego życia i gotowe są do wszelkich poświęceń. Jednak mają tendencję do rozmieniania uczuć na drobne i przed samotnością poszukują namiastki miłości w ramionach nieodpowiednich mężczyzn.
Patronką imienia jest Oliwia, czczona w Brescii. Postać pojawiła się w starym martyrologium, przechowywanym w tej miejscowości. Według legendy, święta wyznała wiarę przed prefektem miasta Aureliuszem, zaś śmierć poniosła w 119 roku. Podobno w 1518 roku odkryto jej relikwie, które złożono w kościele kapucynów.
Według niektórych źródeł, imię jest pochodzenia literackiego, które zostało wymyślone przez Williama Szekspira na potrzeby komedii "Wieczór Trzech Króli, lub co chcecie".
Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.