Imieniny Otylii

👩 Otylia ♀️

Do najbliższych imienin Otylii zostały 153 dni, czyli 5 miesięcy .

Otylia obchodzi swoje imieniny najczęściej 13 grudnia (piątek)

Pochodzenie imienia

Otylia to to żeński odpowiednik germańskiego imienia Otto, oznaczające "bogatą wojowniczkę" lub "obrończynię bogactwa".

Charakterystyka osób noszących imię Otylia

Otylia to kobieta, która kieruje się w życiu określonymi zasadami moralnymi. Jest typową tradycjonalistką, która wierzy w ponadczasowe wartości. Dość niechętnie podchodzi do wszelkich nowości, bowiem uważa, że tylko tradycyjne zasady mają pewną wartość. Otylia zachowuje się zawsze honorowo w każdej sytuacji. Nigdy nie ucieka do nieuczciwości i woli iść krętymi ścieżkami niż na skróty. Wie, że najważniejszy jest drugi człowiek, dlatego ważne są tak dla niej uczucia innych. Choć nie jest samotnikiem, to jednak lubi od czasu do czasu spędzić wolną chwilę w samotności. Dużą wagę przykłada do rozwoju osobistego i dlatego tak często można zobaczyć ją na najróżniejszych kursach lub szkoleniach. Uważa, że życie jest zbyt krótkie na marnowanie każdego momentu, więc czerpie z chwil najważniejsze skarby.

Otylia jest uosobieniem elegancji. Zawsze zachowuje się odpowiednio do towarzystwa i sytuacji i cóż, wyróżnia się doskonałymi manierami. Należy przyznać, że należy do osób, które posiadają wrodzoną klasę i dzięki swej niewymuszonej elegancji zjednuje sobie kolejnych przyjaciół. Młodość traktuje, jako okazję do zdobycia doświadczenia życiowego i nie marnuje życia na krótkotrwałe przyjemności. Wie, że może wiele osiągnąć, dlatego poświęca czas oraz siły na zdobycie sukcesu. Zna swoje możliwości, więc potrafi wykorzystać swoje uzdolnienia. Jest bardzo ambitna i nie spocznie, dopóki nie osiągnie konkretnego celu. Nie osiada również na lurach, lecz wyznacza sobie kolejny cel do zdobycia. To kobieta, która imponuje innym swoją wytrwałością oraz sumiennością. Niestety, ale bywa, że nie jest zadowolona z osiągniętych sukcesów i coraz więcej wymaga od siebie, nie zważając na osobiste pragnienia oraz potrzeby. I dopiero, gdy jej zasoby energii wyczerpią się, to zaczyna zwracać większą uwagę na pewne osobiste granice.

Również w pracy zawodowej odznacza się tymi cechami. Należy do pracowników, dla których nie ma rzeczy niemożliwych do spełnienia. Zawsze wywiązuje się perfekcyjnie z obowiązków i cóż, dzięki temu odnosi wielkie sukcesy. Choć nie chwali się zaszczytami, to jednak wzbudza także pewną zazdrość, zwłaszcza wśród kobiet. Panie zazdroszczą jej nie tylko urody oraz klasy, ale również sukcesów i talentu organizatorskiego. Otylia zawsze doskonale godzi ze sobą różne obowiązki. I nawet w przypadku porażki, potrafi podnieść się i walczyć dalej.

W miłości, Otylia poszukuje partnera, który wyróżnia się dobrym sercem oraz cierpliwością. Jest bardzo rodzinna, więc szybko dąży do stabilizacji swojego życia miłosnego. Nie jest zwolenniczką szalonych romansów, lecz woli zaangażować się w budowanie szczęśliwego związku. Potrafi stworzyć dom pełen miłości oraz wyjątkowego ciepła, które rozgrzewa serca wszystkich domowników.

Patron imienia

Jedną z patronek jest Otylia (Odylia) z Hohenburga, benedyktynka, ksieni, święta Kościoła katolickiego, ewangelickiego. Święta była córką Adalryka, księcia Alzacji i Betswindy, siostrzenicy św. Leodegara. Na początku VIII wieku została pierwszą przeoryszą benedyktyńskiego klasztoru w Hohenburgu oraz założyła klasztor w Niedermünster koło Odilienbergu. Według legendy, urodziła się niewidoma, a matka ratując ją przed ojcem, przekazała dziecko na dalsze wychowanie do klasztoru Baume-les-Dames. Podobno Otylia w czasie chrztu udzielonego jej przez biskupa św.Erharda miała odzyskać wzrok. Jej kult pojawił się w IX wieku i szybko ogarnął kolejne tereny Europy. Została wyniesiona na ołtarze w XI wieku przez papieża Leona IX i ogłoszona patronką Alzacji przez Piusa XII w 1946 roku. Święta jest również wzywana przy chorobach oczu, uszu i bólach głowy.

Ciekawostki

Imię to pojawiło się w Polsce XV wieku, w następującej formie: Ottilia, Otilia.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.