Imieniny Patrycji

👩 Patrycja ♀️

Do najbliższych imienin Patrycji zostało 31 dni, czyli 1 miesiąc .

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Patrycja obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 25 sierpnia (niedziela) i 28 sierpnia (środa).

Pochodzenie imienia

Patrycja to imię żeńskie pochodzenia łacińskiego. To również żeński odpowiednik męskich imion Patrycjusz, Patrycy, Patryk. Imię dosłownie oznacza "szlachetnie urodzona, patrycjuszowska".

Charakterystyka osób noszących imię Patrycja

Patrycje to uzdolnione kobiety, które umiejętnie potrafią wykorzystać swoje talenty. Nieraz w życiu działają według ustalonego planu i zawsze posiadają w gotowości awaryjny plan, w przypadku nieprzewidzianych sytuacji. To kobiety, które odważnie walczą ze wszelkimi przeciwnościami losu i imponują swoją stanowczością oraz ambicją. Zawsze potrafią przejrzeć zamiary innych osób i nie pozwolą sobie na żadne próby manipulacji ze strony otoczenia.
Patrycje nie zmieniają własnych przekonań i uparcie bronią swoich racji. Nie poddają się w przypadku porażek, ale każdą klęskę traktują jako dodatkową motywację do dalszej walki. W czasie dyskusji zażarcie bronią swojego zdania i nie rezygnują z niego pod wpływem innych osób. A nawet w przypadku utopijnych idei, to dalej bronią własnych przekonań, bowiem przyznanie się do błędu traktują jako osobistą porażkę.
To niezależne dusze, które stawiają na osobistą samodzielność i życiową zaradność. Patrycje zawsze działają samotnie i nie przyjmują żadnych rad ze strony najbliższych. Nie potrzebują wsparcia i wolą w pojedynkę odnosić sukcesy. I tylko wtedy czują się w pełni usatysfakcjonowane oraz dowartościowane.
Patrycje chętnie pomagają innym i gotowe są wielkich poświęceń. Nie szukają poklasku i wolą dyskretnie udzielać pomocy niż wśród tłumu. To urodzone działaczki, które aktywne uczestniczą w lokalnym życiu społecznym. To także wielkie patriotki i tradycjonalistki, które wciąż praktykują dawne obyczaje. W życiu rodzinnym dążą do wpajania dzieciom silnego poczucia patriotyzmu, a także wielkich wartości moralnych oraz etycznych. A ich miłość do Ojczyzny nieraz widoczna jest na każdym kroku, bowiem Patrycje często podkreślają swoją jedność z państwem.
W przyjaźni jak i w miłości to dobre partnerki oraz towarzyszki życia. Cenią sobie wierność oraz lojalność, przez co darzone są szczególnym szacunkiem i nieraz stawiane są jako wzór do naśladowania. To prawdziwe autorytety, które stanowią ostoję wartości moralnych i dawnych tradycji. Patrycje również są skarbnicami wiedzy dotyczącej historii Ojczyzny.

Patron imienia

Patronką imienia jest Patrycja, męczennica z Nikomedii. Według „Breviarium syryjskiego” była żoną kapłana Macedoniusza, a matką Modesty i razem z nimi poniosła śmierć za wiarę. Jednak nie jest znana dokładna data jej śmierci. Zachowała się tylko dzienna data śmierci - 13 marca.

Ciekawostki

Patrycja to imię, które dopiero pojawiło się w czasach nowszych. Obecnie jest coraz popularniejszym imieniem nadawanym dziewczynkom.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.