Imieniny Pauli

👩 Paula ♀️

Imieniny Pauli były 7 dni temu.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Paula obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 11 czerwca (wtorek) i 26 stycznia (niedziela).

Pochodzenie imienia

Paula to imię pochodzenia łacińskiego. Powstało jako żeńska forma rzymskiego imienia Paulus, oznaczającego „drobny, mały”.

Charakterystyka osób noszących imię Paula

Paula to kobieta o dość skomplikowanym charakterze. Często zachowuje się dość nerwowo w różnych sytuacjach i bywa, że miewa wybuchy złości. Należy przyznać, że wyróżnia się delikatną psychiką podatną na najróżniejsze wstrząsy. Bardzo łatwo zranić jej uczucia i często to stwarza wiele problemów. Paula nie potrafi szybko wybaczyć i długo nosi w sercu urazę. I cóż, nawet po latach jest w stanie wypomnieć zadane jej krzywdy.
Paula nie potrafi opanować swoich emocji. Bywa, że na każdą sytuację reaguje dość histerycznie, wzbudzając przy tym zdziwienie otoczenia. Często wyolbrzymia swoje problemy i dlatego nigdy nie wiadomo, czy jej kłopoty są prawdziwe. Lubi postrzegać siebie, jako romantyczkę, żyjącą w świecie marzeń. Często buja w obłokach i zazwyczaj nie zdaje sobie sprawy z powagi sytuacji. Niektórzy traktują ją z wielkim dystansem, zaś ona nie potrafi zrozumieć, że jej chwiejne zachowanie wpływa negatywnie na relacje z innymi.
Paula jest osobą, która wie, co chce osiągnąć w życiu. Nie marzy o wielkiej karierze, lecz woli spędzać czas wśród najbliższych. Jest bardzo rodzinna i zawsze stawia na pierwszym miejscu dobro otoczenia. Choć bywa dość nieprzewidywalna i nerwowa, to jednak jest duszą towarzystwa. Lubi przebywać wśród ludzi i dlatego dąży do częstych kontaktów z innymi. Niestety, ale nie przykłada większej wagi do rozwoju osobistego i nie słynie z głębokiej inteligencji. Choć się stara, to jednak jej siły idą na marne, bowiem nie potrafi realnie ocenić swoich szans na zdobycie celu. I bywa, że jej gafy przekształcają się w anegdoty, które powtarzane są w towarzystwie.
W pracy zawodowej, Paula wyróżnia się pracowitością. Nie jest szczególnie ambitna i nie poszukuje stanowisk, które gwarantują jej rozwój osobisty. Woli zajmować się domem i często spełnia się w roli gospodyni domowej. Należy do prostolinijnych osób, które nie potrafią nieuczciwie postępować wobec innych.
Również w miłości jest dość nerwowa, szczególnie, że nigdy nie jest pewna uczuć wybranka. Często tworzy najczarniejsze scenariusze i bywa, że męczy innych swoją przesadną zazdrością. Jest wierną oraz lojalną partnerką i takiej postawy oczekuje od wybranka. Nie jest zwolenniczką gorących romansów, lecz dąży do pogłębiania relacji. Szybko angażuje się w związek i dlatego zazwyczaj ucieka od niepewnych znajomości. Często marzy o własnym gniazdku rodzinnym, więc stawia na pierwszym miejscu sprawy domowe. Należy przyznać, że jest dobrą gospodynią, która dba wyjątkowo o potrzeby najbliższych.

Patron imienia

Patronką imienia jest Paula, męczennica konstantynopolitańska. Wspominana jest 3 czerwca. Według źródeł, została skazana na śmierć za pochowanie ciał męczenników Lucyliana i towarzyszy. Jej kult panował w stolicy imperium.

Ciekawostki

Według pewnej teorii, imię to powstało od imienia Paulina i funkcjonuje jako zdrobnienie.

Data imienin, która pojawia się w kalendarzach, ale rzadziej jest obchodzona.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.