Imieniny Pauliny

👩 Paulina ♀️

Do najbliższych imienin Pauliny zostało 38 dni, czyli 1 miesiąc i 8 dni.

W ciągu najbliższego roku osoby o imieniu Paulina obchodzą swoje imieniny najczęściej w nastepujące dni: 26 maja (niedziela), 10 października (czwartek) i 2 grudnia (poniedziałek).

Pochodzenie imienia

Paulina jest żeńskim odpowiednikiem imienia Paulin, co dosłownie oznacza należąca do Pawła", lub "pochodząca od Pawła". Imię także pochodzi od imienia Paula, które może być dla niego również zdrobnieniem.

Charakterystyka osób noszących imię Paulina

Pauliny to osoby ambitne, które na pierwszym miejscu stawiają na rozwój osobisty oraz na zdobycie wiedzy. To niezwykle pracowite kobiety, które wiele czasu poświęcają na przyswojenie odpowiednich umiejętności. Zawsze uparcie dążą do celu i nigdy nie rezygnują w przypadku porażek. Często zdarzają się sytuacje, gdy ukrywają swoją ciężką pracę przed otoczeniem i wolą jedynie chwalić się efektami.
Pauliny mają dużą szansę na osiągnięcie sukcesu, lecz muszą zrezygnować z pewnych przyzwyczajeń, bowiem uwielbiają spędzać czas na beztroskiej zabawie. Bez odpowiedniego wsparcia oraz towarzystwa, Pauliny mogą stracić niepowtarzalną szansę na odmianę swojego losu i odnalezienia właściwej drogi życiowej.
To kobiety, które wciąż odczuwają wewnętrzne rozdarcie. Z jednej strony czują potrzebę ciągłej zabawy, a z drugiej muszą wypełniać swoje obowiązki domowe. Taka sytuacja może sprawić, że często bywają niestabilne emocjonalnie i mogą czuć się nieszczęśliwie.
Pauliny to wulkany energii, które zawsze są w ruchu. Jej życie przypomna wieczną przygodę i one same nie potrafią ustablizować własnego losu. To kobiety, które nie boją się zmian w swoim życiu i często podjemują radyklane decyzje, zwłaszcza, że zazwyczaj kierują się głosem serca. Dlatego tak często zmieniają miejsce zatrudnienia, zamieszkania lub partnerów.
Pauliny najchętniej spędzają czas wśród znajomych, lecz często może brakować im czasu wolnego, gdyż nieraz angażują się w pracochłonne zajęcia. Pauliny są dobrymi przyjaciółkami, ale pod warunkiem, że nie wymaga się od nich pełnego poświęcenia lub gotowości do niesienia pomocy, gdyż one z braku czasu nie lubią zajmować się problemami innych osób.
W życiu uczuciowym, Pauliny nie odczuwają potrzeby posiadania rodziny. Dom traktują nie jako gniazdo rodzinne, lecz jako miejsce wytchnienia od codziennych obowiązków. Nie lubią czuć się do niczego zobowiązane i zazwyczaj nie decydują się na poważne związki. Wolą szalone romanse niż stare dobre małżeństwo i nad wierność stawiają gorące flirty. Ale gdy na drodze swojego życia spotkają prawidziwą miłość, to potrafią z pewnej części wolności zrezygnować. Jednak każda próba jej usidlenia może skończyć się porażką, gdyż one uciekają przed zobowiązaniami. Pauliny poszukują partnerów według ustalonych kryteriów i nieraz przez to mogą stracić szansę na wielką miłość.

Patron imienia

W literaturze hagiograficznej znajduje się pod tym imieniem siedem świętych i błogosławionych. Jednak najważniejszą i najwcześniejszą patronką tego imienia jest Paulina, męczennica z Rzymu. Święta została wspomniana w starożytnych martyrologiach pod dniem 6 czerwca razem z męczennikiem Artemiuszem oraz z Kandydą. Święta była żoną Artemiusza i matką Kandydy, zaś jej kult był już znany w IV wieku.

Ciekawostki

Imię Paulina występuje w Polsce od XIV wieku, w następujących formach: Paulina, Pawlina. W 2013 roku wśród imion nadawanych nowo narodzonym dzieciom, to imię zajmowało 33. miejsce w grupie imion żeńskich.

Daty imienin, które pojawiają się w kalendarzach, ale rzadziej lub bardzo rzadko są obchodzone.

Wyszukiwarka imion

Wpisz imię i kliknij przycisk by wyszukać.